Microsoft Windows yanıt vermiyor hatası

Flarry_r

Picopat
RAM
16
Ekran kartı
3060 laptop
İşlemci
i7-11800h
Selam dostlar. Yaklaşık 1 haftadır bilgisayarımı açmıyordum ki bugün açıp oynayayım dedim. Bir açtım bu ne hal? Bilgisyar o kadar yavaş açıldı ki açıldıktan sonra 10 dakikada anca kendine geldi. (normalde 15 saniyede fişek gibi olurdu) her neyse 10 dakika bekledim. (10 dakikanın sonunda bile kendinde değildi hala) YouTube'u açıp video izlemeye başladım. Fakat YouTube bile kasıyordu. Sonra sinirlenip bilgisayarımı yeniden başlattım. (yeniden başlatma aşaması da uzun sürdü) sonra bir 3-4 dakika geçti ve ekrana bir uyarı geldi:"Microsoft Windows yanıt vermiyor."

Ne yapacağımı bilmiyorum ve çok korkuyorum.

Hocam değerler bu şekilde;

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-19 105515.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-19 105515.png
    80,4 KB · Görüntüleme: 20
Hocam 89 program fazla değil mi? Hatta temin ederimki siz bunları saydınız 4 dakika boyunca.

Hocam sayı olarak çok ama hepsi 300-400 MB vs. en çok yer kaplayan 1.21 GB.

Ama şöyle düşününce: D diskinde GTA 5 gibi çok alan kaplayan oyunlar var. Geçen format attığımda sadece C diskine atmıştım. Yani D diski hala dolu.

Hocam sayı olarak çok ama hepsi 300-400 MB vs. en çok yer kaplayan 1.21 GB.

Ama şöyle düşününce: D diskinde GTA 5 gibi çok alan kaplayan oyunlar var. Geçen format attığımda sadece C diskine atmıştım. Yani D diski hala dolu.

Hocam bir en iyisi format atalım gerçekten çok fazla program var çünkü format atarsak en azından bilgisayar rahatlar.

Geri
Yukarı