Microsoft Word ve 1 gram PS ile Grafik Çalışması

ramazan622

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Beyoğlu
Daha fazla  
Öncelikle herkese Merhaba,
Lafı fazla uzatmayacağım. Aşağıda verdiğim linkte Microsoft Word ve 1 gram PS yardımıyla yaptığım Grafik çalışmaları var. Grafik çalışması demek bile istemiyorum aslında.

Bundan 1 hafta önce dayım yanına çağırarak 'Yeğenim sen bu internet işlerinden anlıyorsun, gel benim mallarımı internete koy beraber para kazanalım' dedi. Bende e-Ticaret ortamını az buz bildiğim için kabul ettim. Kabul ettim ama Ne Programcılık nede Grafikerlik yok bende. Ondan dolayı site açmak yerine hazır siteleri kullanmak istedim. Linkte gördüğünüz siteyle anlaştık, mağaza açtık.
Daha sonra işin İlan açma, Görsellik kısmına geldik. Önceden sadece Photoscape kullanıyordum. PS hiç kullanmamıştım. Aslında çok aşırı merakım vardı ama üşengeçliğimden üzerinde çalışmamıştım.
Ürünü pazarlamamız için Görsel bir şölen ve Güvenilirlik vermemiz lazımdı müşteriye.

Biraz düşündükten sonra aklıma internette gördüğüm 'iOS 7 Logoları Microsoft Word ilemi yapıldı?' videosu geldi. İnternette videoları geçerken 'DOC to JPEG' adlı bir video ile karşılaştım. Bu video Word, Excel vs. dosyaları Resim formatına dönüştürmeyi anlatıyordu. Tam o sırada benim Jeton düştü. Başladım Word üzerinde yazılar, afişler vs. yapmaya. Ama hala bi problem vardı. kullandığımız çoğu resim JPEG formatındaydı. Yani göze hitap etmiyordu, bana PNG formatında Beyaz planın şeffaf olduğu fotoğraflar gerekiyordu. Biraz daha araştırdıktan sonra PS ile JPEG fotoğrafları PNG'ye çevirmeyi buldum.

Daha sonra 5-6 saatlik bir çalışmayla aşağıdaki sitede göreceğiniz resimleri yaptım.
Bu konuyu neden açtım bilmiyorum ama gelecek yorumları çok merak ediyorum.
Resimlere İlan Görselleri ve İlan Açıklamasından ulaşabilirsiniz.
Yazım hatası vs. yaptıysam kusuruma bakmayın.
Üşenmeyip okuduğunuz için Teşekkür ederim.

Link : LG 65UB980V IPS 65' ULTRA HD 4K TV - sıfır LG LED TV İlanları sahibinden.com'da - 178174879

Recep Baltaş

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı