Migren için tavsiye

frozen88

Kilopat
Daha fazla  
Migren için ilaç, bitkisel tedavi vb. tavsiyelerinize ihtiyacım var. Genelde yılın bu aylarında ve 2-3 hafta sürüyor.
Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doktorun önermediği ilaçları ve tavsiyeleri uygulamayın!
Nöroloji uzmanına görünün.

Nörolojiden randevu alın. Senede 2-3 hafta sürüyorsa, ağrı kesici verir zaten. Yok sürekli tekrarlayan migrense, önce MR, sonrada Anti-Depresan verir. Anti Depresanlar migren ataklarını önlemede ve azaltmada da çok etkili.

Nörolojiden randevu alın. Senede 2-3 hafta sürüyorsa, ağrı kesici verir zaten. Yok sürekli tekrarlayan migrense, önce MR, sonrada Anti-Depresan verir. Anti Depresanlar migren ataklarını önlemede ve azaltmada da çok etkili.
Kendımce bana ıyı gelen "maxalt" bu ılacı pıyasada bulamıyorum. Agrı kesıcıler artık fayda etmıyor. Son care olarak dun gece 4 de acil e gidip "dikloron" iğne yaptılar. Geceyı bununla gecıstırdık ama bundan sonra nolur bılemıyorum. Antı depresanları da bı arastıtıp ona gore doktoda gıdeyım

Sessiz ve karanlık bir yer (y) Ağrı kesmek için hap kullanımını doğru bulmuyorum. Bir müddet sonra hap içmeden ağrı dinmez hale geliyor. Doktorun söylemediği ilaçları kullanma eczacıların dediğine de inanma. Benim de başım ağrıdığında uyguladığım yöntemdir. Evin bir odasına geç yatma, sessiz bir yerde oturarak dik bir şekilde dur 15-20 dk böyle dur tamamdır. Dururken güzel şeyler düşün.

Migreni tetikleyen unsurlardan kaçınıp koruyucu tedavi uygulamalısın. Başta asla aç, susuz ve uykusuz kalmamalısın. Ayrıca rüzgardan da kaçınmalısın. İlaç olarak genelde Apranax iyi gelir ağrı kesicilerden ama almanı tavsiye etmem bu sefer de mideni bozarsın.

Migren için ilaç, bitkisel tedavi vb. tavsiyelerinize ihtiyacım var. Genelde yılın bu aylarında ve 2-3 hafta sürüyor.
Şimdiden herkese teşekkürler.

• Kafeinden uzak dur.
  • Geç Yatma.
  • Aç kalma.
  • Ağır yemekler yeme.
  • Uzun süre pc yada tv izleme .( İşin bu ise ara vererek gözlerini dinlendirerek yap. Benim işim de pc başında kullandığım her şey dark (koyu) temaya sahip. Beyaz ışık migrenimi tetikliyor. Tavsiye ederim.

Atak başladıysa şayet;

• Işıksız bir ortam bulacaksın. ( Kesinlikle ışıksız ve sessiz olacak.)
  • Bir bardağa 1 yemek kaşığı naneyi koyuyorsun. Üzerine kaynamış sıcak su ilave ediyorsun.
  • Karanlık odaya girip naneden 5-10 dk derin nefesler alıyorsun. Çok faydasını gördüm. sonra bir kaç yudum al ve yatağa gir.
  • Uzun süreli bir uykuya ihtiyacın yok. Yarım saat bile bazen çözüm olabiliyor.
  • Uyandığında yeniden doğmuş gibi oluyor insan.
NOT: Bende uzun süre bu sıkıntıları yaşadım. Stres ve gergin ruh hali migreni daha da içinden çıkılmaz bir hale sokuyor. Yazdığım her şeyi araştırarak ve kendimde uygulayarak bana iyi geldiğini gördüm. Yazdığım öneriler herkese iyi gelecek diye bir şey söz konusu değil. Ancak denemekte fayda var. Hepsinden önce Uzman bir doktora görünmek bu işin ilk adımıdır. İlaçlardan fayda gören çok az kişi gördüm. Zaten bu yüzdendir ki çoğu insan farklı arayışlar içinde. Tez zamanda şifalar diliyorum.

• Kafeinden uzak dur.
  • Geç Yatma.
  • Aç kalma.
  • Ağır yemekler yeme.
  • Uzun süre pc yada tv izleme .( İşin bu ise ara vererek gözlerini dinlendirerek yap. Benim işim de pc başında kullandığım her şey dark (koyu) temaya sahip. Beyaz ışık migrenimi tetikliyor. Tavsiye ederim.

Atak başladıysa şayet;

• Işıksız bir ortam bulacaksın. ( Kesinlikle ışıksız ve sessiz olacak.)
  • Bir bardağa 1 yemek kaşığı naneyi koyuyorsun. Üzerine kaynamış sıcak su ilave ediyorsun.
  • Karanlık odaya girip naneden 5-10 dk derin nefesler alıyorsun. Çok faydasını gördüm. sonra bir kaç yudum al ve yatağa gir.
  • Uzun süreli bir uykuya ihtiyacın yok. Yarım saat bile bazen çözüm olabiliyor.
  • Uyandığında yeniden doğmuş gibi oluyor insan.
NOT: Bende uzun süre bu sıkıntıları yaşadım. Stres ve gergin ruh hali migreni daha da içinden çıkılmaz bir hale sokuyor. Yazdığım her şeyi araştırarak ve kendimde uygulayarak bana iyi geldiğini gördüm. Yazdığım öneriler herkese iyi gelecek diye bir şey söz konusu değil. Ancak denemekte fayda var. Hepsinden önce Uzman bir doktora görünmek bu işin ilk adımıdır. İlaçlardan fayda gören çok az kişi gördüm. Zaten bu yüzdendir ki çoğu insan farklı arayışlar içinde. Tez zamanda şifalar diliyorum.
Teşekkürler. Bende geçen yıl alnıma kekık yağı çalar sonra sarardım faydası olurdu. Magnezyum desteklı otlar kaynatır içerdim. Yazdığın gıbı artık ınsan kendısı bi arayıslarda oluyor.

Kendımce bana ıyı gelen "maxalt" bu ılacı pıyasada bulamıyorum. Agrı kesıcıler artık fayda etmıyor. Son care olarak dun gece 4 de acil e gidip "dikloron" iğne yaptılar. Geceyı bununla gecıstırdık ama bundan sonra nolur bılemıyorum. Antı depresanları da bı arastıtıp ona gore doktoda gıdeyım

Her anti depresan aynı etkide değil, ayrıca bazı türleri diğerleri ile birlikte alınmaz, tehlikeli etkileşimler olabilir. (MAO inh. ile SSRI ler aynı anda alınmaz). O yüzden mutlaka doktorun verdiği ilacı, söylediği şekilde kullanmalısın. Zaten kronik değilse, senede birkaç haftaysa, anti depresan vermeyecektir. Anti depresan etkisini zaten birkaç haftada gösterir. Doz ayarlaması 1-2 ayı bulur. Dikloron iyi geldiyse, dikloron'un hap formunda olanını kullan ağrı hissettiğinde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı