Migros' dan Paralel İthalat LG G2 Alacağım

Countless Skies

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Migros' dan 1300 TL' ye paralel ithalat 32 GB LG G2 almayı düşünüyorum. Sizce 200 daha az verip paralel ithalat almak değer mi ? (Normal fiyatı 1500 TL ) Paralel ithalat almanın diğerine göre ne gibi dezavantajları olabilir ? Ve birde bazı sitelerde şarj aleti falan farklı oluyormuş, bozuk çıkabilme ihtimali olabiliyormuş, sorun çıkınca pek ilgilenmiyorlarmış gibi şeyler okudum. Ne derece doğrudur bunlar ? Biraz bilgilendirirseniz sevinirim.

Bir şey daha soracağım : LG G2 D802 32GB Fiyatı | Hepsiburada

Bu paralel ithalat mı ?

@BilgisayarKurdu Hocam sen galiba LG G2 kullanıyordun. Bi bakar mısın rica etsem :D

Son düzenleme:
Hangi konuda bilgi almak istiyorsun söylersen daha iyi olur.

Yukarıda sorularımı yazdım ya hocam :D

Migros' dan 1300 TL' ye paralel ithalat 32 GB LG G2 almayı düşünüyorum.
1. Sizce 200 daha az verip paralel ithalat almak mantıklı mı yoksa 1500 TL' ye normal mi almam gerekir ?
2. Paralel ithalat almanın diğerine göre ne gibi dezavantajları olabilir ?
3. Ve birde bazı sitelerde şarj aleti falan farklı oluyormuş, bozuk çıkabilme ihtimali olabiliyormuş, sorun çıkınca pek ilgilenmiyorlarmış gibi şeyler okudum. Ne derece doğrudur bunlar ? Biraz bilgilendirirseniz sevinirim.

Sana attığım linkte 2. ve 3. soruna cevap var en azından. :) 1. soruna gelecek olursam ithalatçı firmaya göre değişir. Migros hangi ithalatçı firma ile anlaşmış ? Bu firmanın kalitesi nedir ? Büyük bir risk bence. Gidip marketten telefon almam ben. :) 200 TL veremeyecek durumdaysan riskleri alıp zorlama ancak verebiliyorsan da bence LG Türkiye garantili al.

Paralel ithalat telefonun şarj aletini farklı bir firma üretip o kutunun içerisine sokmuyor. Çakma şarj makinası falan hikaye, olmaz öyle bir şey.

Ben aldığım zamanlarda 1700 lira 32 GB modeliydi. Ancak 300 lira ucuza 1400 lira paralel ithalat aldım.
Telefon düşmediği sürece pek bozulacak gibi değil :) Düşerse de garanti kapsamı dışında. Ben bu yüzden 300 lira ucuza almayı tercih ettim.

Sen 200 lira için distribütör firma garantisinden mahrum olma. Ancak telefona bir zarar gelecekse de inan bana düştüğü için gelecektir. Ve garantisi karşılamayacaktır. En azından kasko yaptır ki gerçek anlamda güvence altına girsin.

Telefonu bugün Migros'tan aldım fakat şarj aleti farklı çıktı.

Şarj.jpg

Şarj cihazı prize direk girmediği için yanında bir de adaptör çıktı ama şarj cihazının uyduruk olduğu belli çok hafif geliyor :D Sizce bunu kullanmaya devam edeyim mi yoksa G2'nin orjinal şarj cihazını mı alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı