Mıknatıslı toz filtresi hava akışına büyük etki eder mi?

Ben toz filtresini duvara yaslayıp kullanmadığım bir diş fırçası yardımıyla tozlarını alıyorum. Zaten rengi beyazımsı oluyor. Fırçayı vurdukça üstündeki beyazımsı tabaka gidiyor.

Nasıl temizliyoruz süpürgeyle çeksek olur mu?

Kompresörler kullanılır bunun için, ancak herhangi temiz bir pipetle üfleyerek de yapabilirsin başın dönmezse. Süpürge ile pek verimli olmaz, uzaktan uzaktan kompresör veya onun görevini görecek bir şey ile hava üflemek daha iyi olur. Sonrasında etrafa saçılan tozları da süpürgeyle temizlersin.

@Reax

Bu aslında hem kasanın sirkülasyon haritasını bozar, hem de çok toz çeker. Eğer kavanoz gibi bir kasa kullanmıyorsan o kasa kapalı olsun, iki üç kaliteli fan ilavesi ile de airflow güçlendirilebilir.
Fanları konusunda çok memnunum içindeki hava sirkülasyonu çok iyi kasanın tek eksisi önü mesh ve filtre yok arkası da tamamen delikli ilerleyen zamanlarda oralara harici filtre takılabilir.

Konuyu hortlatıcam ama ben ön taraftaki filtreyide kaldırdım daha önce içeri hava girmiyormuş onu fark ettim filtre müthiş etkliyor hava girişini bunu elinizlede fark edebilirsiniz havanın içeriye basınçlı girişini engelliyor çıkardığıödan beri 5-6 derece fark etti.

Geri
Yukarı