Çözüldü Mikrofon gürültü bastırma ayarı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Stromingg

Decapat
Yaklaşık 5 ay önce falan Corsair HS35 marka kulaklık aldım, mikrofonunu aktif olarak kullanıyorum fakat şöyle bir durum var. Bilgisayar üzerinden ses kaydı alırken arkada inanılmaz derecede haşırtı/cızırtı geliyor ama sesim gayet net. Aynı kulaklık mikrofonu ile telefonda ses kaydı aldığımda arkada herhangi bir haşırtı/cızırtı oluşmuyor. Realtek Audio Console'da kişisel arama/konferans daveti efektlerinde engelleyebiliyorum fakat bu sefer de ses kalitesi bayağı düşüyor. Mikrofon sesi kıstığımda da kurtuluyorum fakat doğal olarak sesim bayağı kısılıyor. OBS'de bir ayar buldum, filtreler kısmında gürültü bastırma adında, onu -30'a ayarladığımda cızırtıdan kurtuluyorum, aynı zamanda kalitesi de yeterli oluyor. Ancak bu tür bir ayarı devamlı olarak mikrofonuma ayarlayıp kullanabileceğim bir uygulama ya da Windows ayarı var mı bunu merak ediyorum.

Çözüm
1- RTX Voice kullanabilirsin.
2- Jack girişini kasaya takıyorsan parazit olabiliyor, bunun için Ugreen USB harici ses kartı öneririm.
3- Anlık ses iletmeyeceksen, kayıt yapacaksan Audacity programı ile sesi temizleyebilirsin.
2- Jack girişini kasaya takıyorsan parazit olabiliyor, bunun için Ugreen USB harici ses kartı öneririm.
3- Anlık ses iletmeyeceksen, kayıt yapacaksan Audacity programı ile sesi temizleyebilirsin.

Çözüm
Şöyle çözüm arama yerine ses ayarları yazıyorsun basıyorsun. Ondan sonra en aşağı iniyorsun orada ses Denetim Masası var basıyorsun. Açılan pencerede yukarıda kayıt var basıyorsun. Gelen pencerede mikrofona çift tıklıyorsunuz. Yine açılan pencerede üstte düzeyler bölümüne geliyorsun. Mikrofon basını 0 çek mikrofon u da 80 yapabilirsin.
2.yol Realtek uygulaması varsa mikrofon kısmındaki gürültü tutma ve eko iptali ne basarak cızırtıyı minimum dereceye getirebilirsin.

Mikrofona 50 metreden konuş tamam bu iş.
:)
Şöyle çözüm arama yerine ses ayarları yazıyorsun basıyorsun. Ondan sonra en aşağı iniyorsun orada ses Denetim Masası var basıyorsun. Açılan pencerede yukarıda kayıt var basıyorsun. Gelen pencerede mikrofona çift tıklıyorsunuz. Yine açılan pencerede üstte düzeyler bölümüne geliyorsun. Mikrofon basını 0 çek mikrofon u da 80 yapabilirsin.
2.yol Realtek uygulaması varsa mikrofon kısmındaki gürültü tutma ve eko iptali ne basarak cızırtıyı minimum dereceye getirebilirsin.
bass zaten sıfırda, sesi kıssam da geçmiyor azalıyor sadece
2- jack jirişini kasaya takıyorsan parazit olabiliyor bunun için
ugreen USB harici ses kartı öneririm.
3- anlık ses iletmiceksen kayıt yapacaksan Audacity programı ile sesi temizleyebilirsin.
anlık ses iletimi de gerekiyor, yoksa audacity kullanıyorum gerekmediği yerlerde. şimdi rtx voice deneyeceğim sonucu yazarım. teşekküler
nvidia rtx işe yaradı, yardımınız için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı