Mikrofon önerisi

Bütçe
200-250

akinc

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Bursa
Merhabalar. Arctis 3 kulaklığımın mikrofonunda ses sekmesi olduğu için servise yolladım, yenisiyle değişim isteyeceğim. Şu an JBL C100'si kulaklığım kullanmak istiyorum ancak kulaklık girişine taktığımda mikrofonu, mikrofon girişine taktığımda kulaklığı kullanamıyorum. Bu sebepten bir mikrofon arayışına girdim.

Bütçem maksimum 300 TL. Daha ucuz ürünler de olur.

Baktığım modeller: Lastvoice BM300, lastvoice BM800, Trust gxt232 mantis (bim'de kaldıysa), Trust gxt 210 ve (bütçemi aşıyor ama) fifine k669.

Fifine daha önce hiç duymamış olduğum bir marka olduğu için bütçeyi zorlayıp 439 TL verilir mi bilemedim. Gerçekten beni uzun bir süre götürecekse ve ses kalitesi 439 TL'ye değecek düzeydeyse alabilirim. BM800 videolarını izledikten sonra ses kalitesi ve performansını görünce kararsız kaldım diyebilirim. Kullanan veya bilen birinden durumun böyle olup olmadığını öğrenmek isterim.

Alacağım mikrofondan tam performans alabilmek için dibine girmek istemiyorum, masanın köşesine (25-30 cm uzağa) koyduğumda güzel bir performans versin istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaka mikrofonu kullanmak isterseniz BOYA BY-M1 güzel bir tercih olabilir. Bu arada JBL C100 kulaklığınızın hem mikrofonunu hem kulaklığını aynı anda kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken bir jak ayırıcısı almak. BM-800 iyi bir mikrofon olabilir, lakin güzel bir ses kartıyla kullanırsanız.

@shell32.dll Evet bahsettiğiniz jak ayırıcısının aynısından sipariş verdim kargo dahil 20 tl ye. BM 800'ün Yanında verdiği ses kartı güzel değil sanırım. Güzel bir ses kartı ne kadara gelir?

Anladım hocam. BİM'deki Trust Mantis GXT 232'ye ne dersiniz, bir bilginiz var mı mikrofon hakkında? Fiyatı 150 TL sanırım.

Yani sonuçta USB bir mikrofon olduğundan ses kartsız kullanıma kıyasla analog mikrofondan daha iyi ses alırsınız. Alınabilecek bir model olabilir tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı