Mikrofon ses düzeyi sorunu

B.M.W

Hectopat
Merhaba söz konusu sorunu format attıktan sonra yaşamaya başladım. Bunlar tabii olası ve bilinen şeyler fakat ben sık format atmadığımdan çözümünü sağlayamadım. Windows vb yazılım ve donanımların sürücüleri güncel. Ses ayarları ve yapılandırmaları kontrol edildi. İnternetden de az buçuk araştırma da yaptım, ancak sonuç alamadım. Sadece voice meeter adlı programı denemedim. Yalnız ben ekstra bir program veya ayar ile değil varsayılan ayarlar ile sorunun hallolması taraftarıyım. Fikir ve görüşlerinizi bekliyorum. Çözümlenmezse Microsoft ile iletişim sağlamaya çalışıp o şekilde çözümlemeye uğraşacağım.

Denetim masasına girin ve arama kısmına ses yazın. Ses aygıtlarını yönet' e tıkladıktan sonra üstteki menüden kayıt' a tıklayın. Oradan kullanmış olduğunuz mikrofonun üzerine gelip sağ tıklayın. Özelliklere tıklayıp düzeyler menüsünden giriş seviyesini 100 yapın ve duruma göre de alttaki bası arttırın sorununuz çözülecektir.

Denetim masasına girin ve arama kısmına ses yazın. Ses aygıtlarını yönet'e tıkladıktan sonra üstteki menüden kayıt'a tıklayın. Oradan kullanmış olduğunuz mikrofonun üzerine gelip sağ tıklayın. Özelliklere tıklayıp düzeyler menüsünden giriş seviyesini 100 yapın ve duruma göre de alttaki bası arttırın sorununuz çözülecektir.

Bu şekilde çözebileceğimi araştırmalar sonucu fark etmiştim, fakat desibeli artırmadan bunu çözebilir miyim? Aslında isteğim oydu. Sizde ayar nasıl mesela DB kapalı ve bir sorun yok mu?

Bende böyle ayarlar. 10 yapsam da yeterli aslında benim için ama 20 de kullanıyorum. Kullandığınız mikrofona göre karşı tarafa sesiniz iyi gitmiyor ise arttırmak mantıklı oluyor.
ses.jpg

Bende böyle ayarlar. 10 yapsam da yeterli aslında benim için ama 20'de kullanıyorum. Kullandığınız mikrofona göre karşı tarafa sesiniz iyi gitmiyor ise arttırmak mantıklı oluyor.
Eki Görüntüle 590658

Headsetime ait mikrofonu kullanıyorum. Formattan önce dediğim gibi böyle bir sorun yoktu. Yine işletim sisteminin dengesiz kararsız sürücülerinden olabilir diye düşünüyorum. Format vb şeylerden sonra böyle sorunlar yaşanıyor biliyorum. İşin açıkcası atalı uzun zaman olduğu için bende hatırlamadığım için bu konuya dikkat ederek bir format gerçekleştirmedim. Öyle olsaydı söz konusu ayarları formattan önce inceler, ona göre önlemimi alırdım. Ama dediğim gibi, yardımlarınız için teşekkür ederim.

Headsetime ait mikrofonu kullanıyorum. Formattan önce dediğim gibi böyle bir sorun yoktu. Yine işletim sisteminin dengesiz kararsız sürücülerinden olabilir diye düşünüyorum. Format vb şeylerden sonra böyle sorunlar yaşanıyor biliyorum. İşin açıkcası atalı uzun zaman olduğu için bende hatırlamadığım için bu konuya dikkat ederek bir format gerçekleştirmedim. Öyle olsaydı söz konusu ayarları formattan önce inceler, ona göre önlemimi alırdım. Ama dediğim gibi, yardımlarınız için teşekkür ederim.
ben de dün attım format ve aynı sorun bende var

Geri
Yukarı