Çözüldü Mikrofon tak çıkar yapmadan çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Elsewiir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, ayrı ayrı masa mikrofonu ve kulak içi kulaklık kullanıyorum. Bugün yeni bir sisteme geçiş yaptım ve Windows 11 kurdum. Mikrofonu anakarttaki pembe Jak'a, kulaklığı ise kasanın ön panelindeki kulaklık/mikrofon girişine taktım. AMD Software: Adrenalin Edition ve Armoury Crate üzerinden yüklediğim sürücüler arasında Realtek sürücüsü de vardı.

Her bilgisayarı açtığımda mikrofona sadece YouTube videosu gibi bilgisayar sesleri gidiyor. Ancak mikrofon Jak'ını anakarttan çıkar tak yaptığımda her şey düzeliyor, bilgisayar sesi gitmiyor ve benim sesim sıkıntısız gidiyor. Sorun giderici hiçbir işime yaramıyor, sorunumu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlik önlemi.
1- Olaki mikrofon takılı iken bir başkası bilgisayarı açabilir ve ortamda bulunan sesler siz farkında olmadan karşıya gidebilir, bunu engellemek için.
2-) Mikrofon takılı olduğu halde siz mikrofonun takılı olduğunun farkında değilken bilgisayarı açabilirsiniz ve istemediğiniz sesler karşıya gidebilir.

Tabi ki tak çıkar yapmanız şart değil ama yine de
mikrofonu etkinleştirmek için bir işlem yapmanız gerekiyor.
Çıkar tak yaptığınızda bariz ki işlemin farkındasınız. Bu yüzden mikrofon çalışıyor. :)

AMAÇ : Mikrofonun kayıtta olduğunun farkına varmanızı sağlamak.

w11 de tak çıkar yapmadan mikrofonun nasıl etkinleşeceğini bilmiyorum, muhtemelen kendiniz bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
@655432 wattpad kitabı sayfası gibi cevap vermişsiniz, söylediklerinizle hiçbir alakası yok. Şuradaki uzatma kablosunu aldım ve kulaklığımı da anakarta bağlayarak sorunumu çözdüm.
Görüntü kablosu değil mi o? Mikrofon?

Sizin sorununuzun çözümü farklı olmuş olabilir ama söylediklerim alakalı.
Özellikle Combo giriş/jack ( kulaklık+mikrofon girişi aynı) kullanılıyorsa mikrofon kendiğinden aktif olmayabilir ki doğru olanda olmaması. Örneğin benim pc de combo giriş var. Kulaklıklı mikrofonu her taktığımda 3 seçenekli soru var.
1- kulaklık mı bağladın?
2- mikrofon mu?
3- yoksa kulaklıklı mikrofon mu?
Taktığım cihaz kulaklıklı mikrofon olmasına rağmen 2 ya da 3 ü seçmez isem mikrofon aktif değil.
Gördüğün gibi alakalı.

Senin ön panelindeki combo jak'ı kullanıyor olman bahsettiğin soruna sebeb olabilirdi.

Kulaklık sorununu görüntü kablosu ile çözmen şaşırtı. Ne alaka hala anlayabilmiş değilim.

Son düzenleme:
Yanlış ürünün bağlantısını eklemişim, doğru ürün şuradaki ürün olacak.

Cevabını tekrar değiştir istersen. O kablonun soruna hiçbir etkisi olmaz. Yukarıda da belirttiğim gibi ön (combo) girişi kullanmamanın ya da girişi değiştirmenin etkisi olur.

O kablonun soruna etkisi var ise, bunun tek anlamı olabilir. O kablo ile uzatman halinde combo girişi mikrofon olarak kullanamazsın.

Her halükarda(durum ne olursa olsun) çözüm olarak işaretlediğin şey çözüm değildi. :)
Benden bu kadar, iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı