Mikrofon ve kulaklık tek jak girişine nasıl takılır?

Teşekkür ederim. Sipariş verdim. Bu ses kartı için ayrıca bir driver kurmama gerek var mı?
Genelde tak çalıştır cihazlardır. Ürün geldiğinde ambalajına vs zarar vermediğin sürece iadesini gerçekleştirebilirsin. Amazon Prime üyesiysen bu çok daha kolay bir süreç olacaktır. Ama sorununu çözeceğine inanıyorum. Sadece ses çıkışı olarak masaüstünde sağ altta bu kartı seçmen gerekiyor. Zaten otomatik olarak yeni bir ses çıkış aygıtı olarak sistemine tanımlanacak.

Genelde tak çalıştır cihazlardır. Ürün geldiğinde ambalajına vs zarar vermediğin sürece iadesini gerçekleştirebilirsin. Amazon Prime üyesiysen bu çok daha kolay bir süreç olacaktır. Ama sorununu çözeceğine inanıyorum. Sadece ses çıkışı olarak masaüstünde sağ altta bu kartı seçmen gerekiyor. Zaten otomatik olarak yeni bir ses çıkış aygıtı olarak sistemine tanımlanacak.
Teşekkür ederim bugün ürün elime ulaşacak. Bir sorun olursa tekrar yazarım.

Arkadaşlar zaten dönüştürücü yanında geldi kulaklığın. Tek jakı takıp mikrofon ve kulaklık için iki ayrı jak yapabiliyorum. Sorun şu ki laptop'ta tek jak girişi var.

Pek anlamıyorum ama sorun ses kartı olmadığı için olabilir.

Donusturucu kullanmadan denediginde calismasi gerek tek girisli kulaklik kablosunun. Bu tarz baglantilar trrs olarak adlandirilir, sag/sol kanal ve mikrofon icin temas noktasi bulunur. Bilgisayarinda tek giris varsa bu sekilde kullanman gerekir.

Donusturucu kullanmadan denediginde calismasi gerek tek girisli kulaklik kablosunun. Bu tarz baglantilar trrs olarak adlandirilir, sag/sol kanal ve mikrofon icin temas noktasi bulunur. Bilgisayarinda tek giris varsa bu sekilde kullanman gerekir.
Tek girişe taktığımda sadece kulaklık görünüyor. Mikrofonu görmüyor ve nasıl çözeceğimi bilmediğim için dönüştürücü aldım. Dönüştürücüde ise şöyle bir problem var; 7.1 i aktifleştirdiğimde sesler bozuluyor ve gelmiyor. Mikrofon ve kullaklığı birlikte kullanabiliyorum fakat 7.1'i aktif edemiyorum bu sefer de.

Taktigin bilgisayarda tek ses girisi (kulaklik/mikrofon combo) varsa donusturucu olmadan calisir TRRS kablo.

Aldigin donusturucunun linki yada resmi var mi?

7.1 tamamen Razer yazilimi ile alakali bir durum.

Taktigin bilgisayarda tek ses girisi (kulaklik/mikrofon combo) varsa donusturucu olmadan calisir TRRS kablo.

Aldigin donusturucunun linki yada resmi var mi?

7.1 tamamen Razer yazilimi ile alakali bir durum.
Dönüştürücüsüz kullanılabiliyormuşum tamamen benim hatam. Kulaklığı taktığımda Realtek Audio Console’da iki farklı kulaklık seçeneği çıkıyordu oradan doğru olanı seçtiğimde hem mikrofon hem de kulaklığı kullanabiliyorum.

Geri
Yukarı