Mikrofon ve ses kartı önerisi

Oblivion34

Kilopat
Merhaba. Twitch yayıncısıyım ve yayın içeriğimin ses bakımından daha kaliteli olmasını istiyorum. İzleyenlerim ile uzunca sohbetler yapıyorum ve gür bir sese sahibim, sesin izleyici kazanım bakımından çok önemli olduğunu uzunca zamandır yayın yaptıktan sonra gerçekten deneyimledim diyebilirim. Şu an halihazır da rode nt-USB kullanıyorum ve sesimin gayet güzel geldiğini çokça duydum, fakat ben bu kaliteyi arttırmak için farklı ürünler kullanmak istiyorum mikrofonumdan sıkıldım 3 seneden fazla süredir kullanıyorum ve artık değişim zamanı geldi bence. Günün 10 saat gibi bir bölümünü sürekli PC'de sesli iletişim için harcadığımdan daha kaliteli bir ekipmanlara ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Şarkı söylemiyorum ve enstrüman çalmıyorum. 10bin TL gibi bir bütçe ayırdım bu doğrultuda bana destek olabilecek kişiler özelden veya bu postun altından yazarlarsa sevinirim. Şimdiden bilgi paylaşımında bulunan herkese teşekkür ederim.

Hocam geçenlerde böyle bir konu vardı. Bu ses kartını görmüştüm.

Hocam geçenlerde böyle bir konu vardı. Bu ses kartını görmüştüm.

Mikrofonunuz bununla çalışmayabilir.

Bu konuda bir profesyonel değilim fakat mikrofonunuz USB aracılığıyla bağlantı sağlıyor ve arkadaşın attığı ses kartı XLR kabloyla çalışan mikrofonlar için.

Bildiğim kadarıyla eğer ses kartı kullanmak niyetindeyseniz XLR bağlantı yapan bir condenser mikrofona ihtiyacınız var. Madem 10.000₺ bütçe ayırdınız, Rode NT2-A gibi bir mikrofonun yanında 48V destek sağlayan bir phantom power alın. Bütçeniz hala fazla olduğu için yanında kulaklığınız için Sennheiser GSP 1000 gibi bir şey alabilirsiniz.

Ben bildiklerim doğrultusunda önerilerimi paylaştım. Düzeltilmeler yapılması gerekiyor olabilir, ekipmanların kalitesi vb konularda kendi araştırmanızı yapın ve hangisi sizi tatmin ediyorsa onu alın.

Mikrofonunuz bununla çalışmayabilir.

Bu konuda bir profesyonel değilim fakat mikrofonunuz USB aracılığıyla bağlantı sağlıyor ve arkadaşın attığı ses kartı XLR kabloyla çalışan mikrofonlar için.

Bildiğim kadarıyla eğer ses kartı kullanmak niyetindeyseniz XLR bağlantı yapan bir condenser mikrofona ihtiyacınız var. Madem 10.000₺ bütçe ayırdınız, Rode NT2-A gibi bir mikrofonun yanında 48V destek sağlayan bir phantom power alın. Bütçeniz hala fazla olduğu için yanında kulaklığınız için Sennheiser GSP 1000 gibi bir şey alabilirsiniz.

Ben bildiklerim doğrultusunda önerilerimi paylaştım. Düzeltilmeler yapılması gerekiyor olabilir, ekipmanların kalitesi vb konularda kendi araştırmanızı yapın ve hangisi sizi tatmin ediyorsa onu alın.
açıkçası takip ettiğim ürünlerden 1 tanesi nt2-a. Kulaklık olarak sennheiser hd 700 kullanıyorum ve gayet memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı