Mikrofondan az ses geliyor

qiyanax1

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, kulaklıklı mikrofonum vardı. Kulaklık kısmı bozuldu mikrofon kısmını kullanıyorum uzun süredir. Ama şu an mikrofon PC'ye takılıyken ses çok az geliyor konuşurken söylediğimi anlayamıyor karşıdaki. Ayarlardan bass'ı vb şeyleri ayarlıyorum ama yine de kısık. Mikrofonu telefona taktığımda sorun olmuyor ses fazlasıyla yüksek oluyor. Windows 10 kullanıyorum, önceden de Windows 10 kullanıyordum sorun yoktu. Bu neden olabilir yardımcı olur musunuz?

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    87 KB · Görüntüleme: 68
Cidden yorum yapmış olmak için yapıyorsunuz ya. Zaten herkes o kadar cahil o ayarlara bakmadan buraya konu açıyor. Berlirttim zaten denediğimi.
Aynen sizin çok cahil olup değişik yazılımlardan ayar yapmış olma ihtimalinize karşı yorum yaptım. Bir de konuşmak için kullandığınız yazılımın kendi ayarlarından da sesi arttırmayı deneyin. Jaklarda sıkıntı olabilir. Mikrofonu arka mikrofon girişine takarak veya anakartınızın kendi realtek ses yongasını kullanıyorsanız hoparlör vb. çıkışlarına bağlayıp o çıkışı Realtek kontrol panelinden mikrofon girişi olarak ayarlamayı deneyin. Gürültü engelleme ve eko engelleme gibi ayarlar sıkıntı çıkarıyor olabilir kapatıp açmayı deneyin.

Aynen sizin çok cahil olup değişik yazılımlardan ayar yapmış olma ihtimalinize karşı yorum yaptım. Bir de konuşmak için kullandığınız yazılımın kendi ayarlarından da sesi arttırmayı deneyin. Jaklarda sıkıntı olabilir. Mikrofonu arka mikrofon girişine takarak veya anakartınızın kendi realtek ses yongasını kullanıyorsanız hoparlör vb. çıkışlarına bağlayıp o çıkışı Realtek kontrol panelinden mikrofon girişi olarak ayarlamayı deneyin. Gürültü engelleme ve eko engelleme gibi ayarlar sıkıntı çıkarıyor olabilir kapatıp açmayı deneyin.
Anakartım Via Audio diye yazılımı destekliyor, onu kurduktan sonra ilk birkaç saat ses normale dönmüştü. Ama sonradan yine böyle oldu. Oranın ayarlarına bakınca da aynı düzelen bir şey yok. Birde hem arka hem de ön girişe taktım aynı sonuç.

Geri
Yukarı