Mikrofonlu Kulaklık Jak Sorunu

Infantry419

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar, bende mikrofonlu bir oyuncu kulaklığı var kulaklık gayet güzel çalışıyor. Sadece mikrofonu jak girişine taktığımda çalışıyor ama kulaklığı da takınca mikrofon çalışmıyor, yardım ederseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler. Bilgisayarımın jakları çalışıyordur bundan eminim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızda sanırsam tek jak girişi bulunmakta. Bunun için mikrafon ve kulaklığı ayrı olan kulaklıklar için özel aparatlar var. İkili jakları tekli jak girişine dönüştürmeye yarıyor bu aparatı sorununuzu çözmek için alabilirisiniz. Fiyatları en fazla 5₺ oluyor bu aparatların pahalı değiller.

Umarım yardımcı olmuşumdur.
İyi günler dilerim.

@Infantry419 , kullandığınız kulaklığın marka ve modelini belirtirseniz daha güzel olur.
Bilgisayarın tek jackı olabileceği gibi , kulaklığında tek jackı olabilir.

bilgisayarımda 5 jak girişi vardır bende o kablodan var iki haliylede denedim ama tık yok kulaklığım frisby fhb g1414b kulaklıkta usb girişi var gibi gözüküyor ama yok bende

bilgisayarımda 5 jak girişi vardır bende o kablodan var iki haliylede denedim ama tık yok kulaklığım frisby fhb g1414b kulaklıkta usb girişi var gibi gözüküyor ama yok bende
Başka bilgisayar üzerinde denediniz mi?
Belki de kendi bilgisayarınızın jak girişinde problem olabilir. Şayet hala çalışmaz ise garantiye aramanızı tavsiye etmekten başka bir çare bulunmamakta.

@Infantry419 , anakartınızın marka ve modelini biliyorsanız ya da ses chipinin marka modelini biliyor iseniz yazınız. Zira ses alamıyorsanız sebeplerini ; donanımsal ve yazılımsal olarak ikiye ayırabiliriz.
Donanımsal sorunlar ; Ses chipi , jack ve kulaklıktan birisinden ya da hepsinden kaynaklanabilceği gibi ,
Yazılımsal sorunlarda ; driver ya da program ayarlarından kaynaklanabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı