Mikrofonum çalışmıyor

dürümkıs

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, bugün bilgisayara SSD taktırdım ve bu sebeple format attırdım. Her şeyi kurdum düzelttim bir şekilde fakat mikrofonumu düzeltemedim. Sorunum şu, mikrofonumu takıyorum, mikrofonum aktif hale geliyor fakat ses vermiyor. Ses efektleri kısmından o görüntünün fotoğrafını aldım, Discord'dan da bir fotoğraf aldım ve ses bir türlü gelmiyor.'e olum, senin mikrofonun bozulmuş. Ses gelmiyorsa biz ne yapalım?' derseniz de şunu söyleyeyim. Sağ alttaki ses kısmına sağ tıklayıp ses efektleri dediğim zaman ve oradan mikrofonumun özelliklerine girip bu aygıtı dinle seçeneğini aktifleştirdiğimde kendi sesimi duymaya başlıyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım ederlerse çok makbule geçer.

Dosya Ekleri

• kendi sesimi duyma aktifken.PNG
    kendi sesimi duyma aktifken.PNG
    34,3 KB · Görüntüleme: 27
  • kendini dinle kapalıyken.PNG
    kendini dinle kapalıyken.PNG
    27,1 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Discord'u açın. Ardından mikrofonu çıkarın ve yeniden takın ancak Discord dediğim gibi açık olmak zorunda. Ondan sonra Discord size bir uyarı mesajı verecektir şöyle:
"Discord, (?) adında bir ses cihazı buldu. Buna geçiş yapılsın mı? " şeklinde.
Evet deyin ve PC'yi yeniden başlatın işe yarayacaktır.

Hocam Discord'u açın. Ardından mikrofonu çıkarın ve yeniden takın ancak Discord dediğim gibi açık olmak zorunda. Ondan sonra Discord size bir uyarı mesajı verecektir şöyle:
"Discord, (?) adında bir ses cihazı buldu. Buna geçiş yapılsın mı? " şeklinde.
Evet deyin ve PC'yi yeniden başlatın işe yarayacaktır.
Deneyeceğim kankam. Haberdar ederim
Olmadı dostum, öyle bir uyarı çıkmadı

Olmadı dostum, öyle bir uyarı çıkmadı
Hallettim kankam, windows ayarlarından ''Uygulamaların mikrofonunuza erişmesine izin verin'' tikini açmamışım. Halloldu sanırsam sorunum, önerin için de ayrıca teşekkürler :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı