Mikrofonun Sesi Bozuldu

Carlsberg

Kilopat
Makaleler
9
Birkaç gün önce herhangi bir sorun yoktu, tam tersi fazla mükemmeldi, 5 TL'lik dandik bir mikrofonum olmasına rağmen karşıdaki insanlar inanmıyor, sesimin fazlası ile kaliteli gittiğini söylüyorlardı. Geçen sabah bilgisayarı açtım ben yine normal şekilde CS'de falan konuşuyorum, biri bana mikrofonumun çok kötü olduğunu söyleyince şaka yapıyor sandım, bi' arkadaşıma sordum, sonra bir baktım ki gerçekten ses bi' garip. Böyle çok kısık, derinden geliyor ve etraftaki bütün sesleri rastgele, karıştırarak algılıyor gibiydi. Mikrofonumun bozulmuş olabileceğini düşünüp başka mikrofonlarla denedim, telefonun kulaklığı dahil toplam 4 farklı mikrofonda sonuç aynıydı, driverlarımın tümü güncel, BIOS'um son sürüm, ayarlarım gayet iyi bir şekilde yapılı. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Sorun nerede olabilir, nasıl çözebilirim ? Eminim başına gelen olmuştur.
NOT: Harici ses kartım yok, anakartımınkini kullanıyorum.
DİPNOT: Windows 10 bölümüne açtığım için ceza almışım, tam belirtmemişim, Windows 8.1 kullanırken böyle bir şey başıma gelmemişti, Windows 10'da oldu, herşeyi denedikten sonra son çare acaba W10'da bir sıkıntı olabilir mi diye düşünüp oraya açmıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her zaman full ses algılıyor mikrofon, düzey hep maksimumda, hani aşağı inmediği için öyle bir şansım da yok maalesef.

Mikrofon ve hoparlör girişlerini, USB'ye çeviren aparat ile denedim, sonuç yine aynı.
Bu sefer düzey olarak maksimum gözükmüyor, sesleri algılıyor ama aldığım seste değişiklik yok.
Mikrofondan kaynaklı olsa, 4 farklı mikrofon ile denedim diyorum, hepsi mi aynı sesi verir ?
İçine düşme olayı vs. olsa nasıl temizleyeceğim ?

Mikrofon ve hoparlör girişlerini, USB'ye çeviren aparat ile denedim, sonuç yine aynı.
Bu sefer düzey olarak maksimum gözükmüyor, sesleri algılıyor ama aldığım seste değişiklik yok.
Mikrofondan kaynaklı olsa, 4 farklı mikrofon ile denedim diyorum, hepsi mi aynı sesi verir ?
İçine düşme olayı vs. olsa nasıl temizleyeceğim ?
USB ile denediysen jakta sıkıntı yoktur onu dert etmene gerek yok. Ayrıca beni yanlış anladın sanırım mikrofonun jakı aşınırda kullanırsan ses kalitesi düşer sadece, o kadar fark etmez. Demek istediğim o içine düşen parçanın iletimde büyük bozulmaya yol açabileceğini söylemek istemiştim. Dediğim gibi USB ile denediysen sıkıntı yok.

Mikrofon Özelliklerinden özel kullanım modunu kapatıp, en düşük kaliteye getirip denemişsindir heralde? Ses örneği yükleyebilir misin?

Kardeşim geç gördüm yarın bi' ara yüklerim. Teşekkür ederim sana, koca forumda bi' Sen ilgilendin.
Anladım şu an. Çekmecemde 3D Sound adlı bu aparatı buldum işte, deneyeyim dedim, sonuç aynı çıktı.
Özel Kullanım Modu'nun ne olduğu hakkında hiç bir fikrim yok ama ses kalitesi en yüksek kalitelerden bir stüdyo kalitesiydi. Daha öncede böyle kullanıyordum, yani gitmeden önce ondan değiştirmedim bunları.

Kardeşim geç gördüm yarın bi' ara yüklerim. Teşekkür ederim sana, koca forumda bi' Sen ilgilendin.
Anladım şu an. Çekmecemde 3D Sound adlı bu aparatı buldum işte, deneyeyim dedim, sonuç aynı çıktı.
Özel Kullanım Modu'nun ne olduğu hakkında hiç bir fikrim yok ama ses kalitesi en yüksek kalitelerden bir stüdyo kalitesiydi. Daha öncede böyle kullanıyordum, yani gitmeden önce ondan değiştirmedim bunları.
Ne demek her zaman...
Değiştirip değiştirmemen önemli değil, güvenli modda çalıştırmak gibi birşey oluyor bu.
Özel kullanim modu o stüdyo kalitesi dediğin kısmın hemen altında olması lazım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı