Millenicom akşamları paket kaybı sorunu

Meggy

Kilopat
Merhabalar Technopat ailesi,
Lafı fazla uzatmadan hemen konuya girmek istiyorum. Akşamları paket kaybı sorunları yaşıyorum. Genellikle Twitch'den yayıncıları takip ettiğim zamanlarda sürekli takılmalar yaşıyorum. Gündüz bu tür yayıncılar yayın açmadığı için Twitch donma sorunu paket kaybından mı bilemiyorum. Tracert testini ekte sizlere iletiyorum. Benim 2 farklı sorunum var.
  1. Aynı Saat'de YouTube'dan 4K video izlerken. Twitch'den 900P60 izleyemiyorum. 720P60'da bile donma sorunu yaşıyorum sebebi nedir?
  2. Yukarıda'da bahsettiğim gibi paket kaybı sorunları yaşıyorum. Örnek verecek olursam. Akşamları CS:GO'da loss çıkıyor. Ping devamlı 60-62 arası değil de 60-75 arası değişiyor sürekli olarak. Ertesi güne başladığımda bu tür sorunla karşılaşmıyorum her akşam böyle sorunum var. İç tesisat kablomu CAT-5 ile değiştirdim kendim olarak 15 gün oldu olmadı. Millenicom'dan Türk Telekom alt yapısıyla hizmet alıyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz? Sorunun teşhisini nasıl koyabilirim? ISS'e ne diğerek düzeltebilirim hiçbir şekilde sorunum düzelmiyor.
YouTube, Twitch tracert testi, modem değerlerim ve Speedtest jitter sonucu ektedir.

Hat Değerleri.png

Hız ve Jitter Değerleri.png

Twitch Tracert Testi.png

Youtube Tracert Testi.png

Güncel
Konu güncel arkadaşlar yardımcı olabilecek birisi yok mu ?

Son düzenleme:
merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum öyleki attığınız tracert taki ipler dahil aynı bursada oturuyorsunuz değilmi hattınız vdsl ben aynı sorunları gpon fiber ftth altyapısında yaşıyorum 2 aydır uğraşıyorum Alper Karaer'le dahil konuştum çözüm olmadı tavsiye iss değiştirmeniz uğraşıcam dersenizde benim gibi cebinizden iç tesisat ücreti falan ödemeyin çünkü sorunla bir alakası yok.

Konu Twitch ile alakalı. Ben de akşam 4 k video izleyebilirken Twitch'te 480p üstü göremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı