Millenicom İnternette anlık kesinti

RAMB0

Decapat
Daha fazla  
Oyun oynarken 10 - 20 arası dolaşan pingim 5 saniyeliğine 300'lere bazen 1000 - 2000'lere kadar fırlıyor. Az önce internet testi yaptığım sırada da bu durumla karşılaştım. Fotoğrafta ping dalgalanmasını görmüşsünüzdür. Sorunun neden kaynaklandığını bulabilsem çözeceğim. Elimde ADSL 16 Mbps Millenicom internet paketim, yaklaşık 10 yıldır kullandığımız emektar bir modemim ve aşağıdaki ağ testi sonuçlarım var. Test sonuçları normal midir, bu konuda ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-24 223202.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-24 223202.png
    144,3 KB · Görüntüleme: 27
  • Ekran görüntüsü 2023-11-24 224148.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-24 224148.png
    145,6 KB · Görüntüleme: 27
Göründüğü gibi, siz de bufferbloat sorunu yaşıyorsunuz. Maalesef ADSL için bir çözümü yok, iyileştirmek için modem yenilenebilir ki ben altyapınız varsa yükseltmenizi tavsiye ederim. Ek olarak pingin yükseldiği anlarda görev yöneticisinden ağ kullanımına bakmayı deneyebilirsiniz, Windows bazen kendi kafasına göre upload yapmaya başlıyor.

Göründüğü gibi, siz de bufferbloat sorunu yaşıyorsunuz. Maalesef ADSL için bir çözümü yok, iyileştirmek için modem yenilenebilir ki ben altyapınız varsa yükseltmenizi tavsiye ederim. Ek olarak pingin yükseldiği anlarda görev yöneticisinden ağ kullanımına bakmayı deneyebilirsiniz, Windows bazen kendi kafasına göre upload yapmaya başlıyor.
Teşekkürler, peki ADSL paket hızı yükseltmek sorunu çözer mi? Fiber'le tanışamadık henüz :) Ayrıca altyapımın ve modemimin desteklediği hızları nereden görebilirim? Bunlara göre uygun bir modem veya paket alacağım çünkü.

Teşekkürler, peki ADSL paket hızı yükseltmek sorunu çözer mi? Fiber'le tanışamadık henüz :) Ayrıca altyapımın ve modemimin desteklediği hızları nereden görebilirim? Bunlara göre uygun bir modem veya paket alacağım çünkü.
ADSL üzerinden zaten alabileceğiniz en iyi hızı alıyorsunuz bence, daha da yükselmiyor diye biliyorum. Altyapınızı İnternet Altyapı Sorgulama - GÖKNET İLETİŞİM A.Ş. üzerinden sorgulatabilirsiniz, modem için ise aratırsanız sonuç bulursunuz ama muhtemelen ADSL modemdir yani altyapı değiştirirseniz modemi de değiştirmeniz gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı