Millenicom ping artışı

Caner Karagöz

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar yaklaşık 1 aydır Millenicom 100Mbit VDSL paketini kullanıyorum. Kablolu şekilde bağlanıyorum ve genel olarak sıkıntı yaşamıyorum. Evde tek kullandığımda sıkıntı yok fakat 2 kişi bağlandığında ping 8'den 50ye çıkıyor. Bunun bir ayarı falan mı var çoğunlukla akşam 8'den sonra oluyor.

Merhabalar yaklaşık 1 aydır Millenicom 100Mbit VDSL paketini kullanıyorum. Kablolu şekilde bağlanıyorum ve genel olarak sıkıntı yaşamıyorum. Evde tek kullandığımda sıkıntı yok fakat 2 kişi bağlandığında ping 8'den 50ye çıkıyor. Bunun bir ayarı falan mı var çoğunlukla akşam 8'den sonra oluyor.
Belirttiğiniz saatlerde yoğunluktan dolayı kaynaklanıyor olabilir. Bende Millenicom kullanıyorum, maalesef ping sorunu var ve çözümü yok. 2 modem ve kablo değişimi yaptım. Üstüme düşen herşeyi yaptım ancak çözüm olmadı. Müşteri hizmetlerini arayın diyeceğim ancak onlarda reset atın diyor en iyi ihtimal bağlatınızı resetliyor.

Belirttiğiniz saatlerde yoğunluktan dolayı kaynaklanıyor olabilir. Bende Millenicom kullanıyorum, maalesef ping sorunu var ve çözümü yok. 2 modem ve kablo değişimi yaptım. Üstüme düşen her şeyi yaptım ancak çözüm olmadı. Müşteri hizmetlerini arayın diyeceğim ancak onlarda reset atın diyor en iyi ihtimal bağlatınızı resetliyor.

Sadece 2.kişi bağlanınca oluyor bu. Daha önce de başıma geldi arıza koydu oluşturduk deyip ekip gönderdiler 2 kablo değiştirdiler sorun düzeldi bugün yine başladı.

Geri
Yukarı