Minecraft 1.12.2 sürümünde daha fazla FPS alabilmek için ne yapmalıyım?

Eren T.

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
RAM
Samsung 1600 MHz DDR3 10240 MB Dual Channel
Ekran kartı
HD Graphics 4000 32 MB / GeForce GT 630M 2 GB
İşlemci
i3-3630QM 2.40 GHz 4 Core 8 Threads
Optiforge kurdum. Vanillafixes modunu kurdum. Video ayarlarını varsayılana çektim. Çok detaylara inemdim animasyonlar falan ama diğer ayarları değiştirdim. Grafikler gerçekçi, yumuşak aydınlatma en fazla, pürüzsüz aydınlatma maksimum, dinamik ışıklar gerçekçi, 8 chunk. Diğerleri varsayılanda. 35-45 FPS civarı alıyorum. Shader kullanmıyorum. Client kullanmayacağım. Daha fazla FPS alabilmek için ne yapmalıyım?

Optiforge kurdum. Vanillafixes modunu kurdum. Video ayarlarını varsayılana çektim. Çok detaylara inemdim animasyonlar falan ama diğer ayarları değiştirdim. Grafikler gerçekçi, yumuşak aydınlatma en fazla, pürüzsüz aydınlatma maksimum, dinamik ışıklar gerçekçi, 8 chunk. Diğerleri varsayılanda. 35-45 FPS civarı alıyorum. Shader kullanmıyorum. Client kullanmayacağım. Daha fazla FPS alabilmek için ne yapmalıyım?
Nvidia denetim masasında gerekli ayarların yaparsan ve ardından minecraft ayarlarını da minimuma düşürürsen güzel FPS değerleri alabilirsin diye düşünüyorum.

Ayarlarını biraz düşürebilirsin.
Nvidia denetim masasında gerekli ayarların yaparsan ve ardından minecraft ayarlarını da minimuma düşürürsen güzel FPS değerleri alabilirsin diye düşünüyorum.

Arkadaşlar ayarları düşürmeyi ben de biliyorum. Ama düşürmeden nasıl daha fazla FPS alabilirim? Mesela NVIDIA denetim masasında hangi ayarları yapmalıyım?

Arkadaşlar ayarları düşürmeyi ben de biliyorum. Ama düşürmeden nasıl daha fazla FPS alabilirim? Mesela NVIDIA denetim masasında hangi ayarları yapmalıyım?
O zaman overclock gibi işlemlerle ekran kartını veya işlemciyi güçlendirmeniz lazım. Diğer ayarlar için forumda birçok rehber mevcut, Windows hızlandırma vs. gibi. Bu şekilde de fps artırabilirsiniz.

Tabiki neredeyse her şeyi en düşüğe çek ve eğer modlu MC oynamayacaksan 1.16.5 oyna çünkü eski sürümler de en yeni sürümler de kasar 1.16.5 en iyisi ayrıca varsayılandan hızlıya çek ve ayarları kısmadan FPS artışı demişsin böyle bir şey biraz zor ama dizüstü bilgisayar ise şarjda oyna bu 10 FPS fark eder

Geri
Yukarı