Minecraft 1.9 Java'da yapılabilecek farmlar nelerdir?

emre kalyoncu

Centipat
Daha fazla  
Minecraft 1.9 Java oynuyorum. Survival modunda belli bir süreden sonra yapacak bir şey kalmıyor. YouTube üzerinden 1.9 farmlarına baktım fakat doğru düzgün farm yapan yok. Sürüm değiştirmek gibi bir niyetimde yok. 1.9 için farm, yapı vs fikir verecek var mı arkadaşlar?

Minecraft 1.9 Java oynuyorum. Survival modunda belli bir süreden sonra yapacak bir şey kalmıyor. YouTube üzerinden 1.9 farmlarına baktım fakat doğru düzgün farm yapan yok. Sürüm değiştirmek gibi bir niyetimde yok. 1.9 için farm, yapı vs fikir verecek var mı arkadaşlar?

Köylüler ile demir farmı yapmak cok kolay yapabilirsin.
Çiftlik yapabilirsin yemek icin.
Balık farmı o sürümlerde verimi yüksek yapabilirsin.
1.9 da calısıyor mu bilmiyorumda otomatik chest ayrıstırıcı sistemler var eger cok gelişmişen ugrasmadan chestleri düzenleyebilirsin.
Spawner bulup veya üste dogru uzanan mob farmı yapıp ok/kemik/xp sorununu çözebilirsin çıkan kemik ile tarlada yemek sıkıntısında çözebilirsin.
Enderman farmı yapabilirsin XP icin.

Son düzenleme:
Demir farmı olabilir ama kapılarla falan yapıyorsun.

Onu yaptım fakat verimli olmuyor neden bilmiyorum ama golemler 10 dakikada sadece 2-3 kez spawn oluyor. Zorluk ayarı sonda bile olsa durum aynı. Neyse fikir için teşekkürler

Köylüler ile demir farmı yapmak cok kolay yapabilirsin.
Çiftlik yapabilirsin yemek icin.
Balık farmı o sürümlerde verimi yüksek yapabilirsin.
1.9 da calısıyor mu bilmiyorumda otomatik chest ayrıstırıcı sistemler var eger cok gelişmişen ugrasmadan chestleri düzenleyebilirsin.
Spawner bulup veya üste dogru uzanan mob farmı yapıp ok/kemik/xp sorununu çözebilirsin Çıkan kemik ile tarlada yemek sıkıntısında çözebilirsin.
Yukarı doğru 22 blok çıkan mob farmını denedim. Fakat verimli olmadı. Yaratık spawn olmuyordu. Balık farmını deneyeceğim ama dediğiniz kadar verimli olacağını sanmıyorum. Kullandığım sürümün java olmasından mı kaynaklıdır bilmiyorum yaptığım farmlar hiç verimli olmuyor. Spawner bulurum bulmasına ama araması ömür yiyor. Fikirler için teşekkürler.

Son düzenleme:
Yukarı doğru 22 blok çıkan mob farmını denedim. Fakat verimli olmadı. Yaratık spawn olmuyordu. Balık farmını deneyeceğim ama dediğiniz kadar verimli olacağını sanmıyorum. Kullandığım sürümün Java olmasından mı kaynaklıdır bilmiyorum yaptığım farmlar hiç verimli olmuyor. Spawner bulurum bulmasına ama araması ömür yiyor. Fikirler için teşekkürler.

22 blok çıkan farmı denizin ortasında veya alta maden olmayacak bir yerde yaparsanız verimi artar alta maden olan yerler olursa alta spawn olurlar.
Kullandıgınız sürümün Java olmasıyla farm verimliliginin bir elakası yoktur C# koduyla yazılmış Minecraft pede daha az verim varken Java'da daha yüksek verim vardır.
Bir de endermen farmının verimi çok yüksek XP bakımından ondan az bir verim almasınız.
Demir farmıda 10 dakikada 2-3 tane oldugunu söylemişiniz diyelim ki siz orada bir ev yaparken o orada calısır veya AFK bırakabilirsiniz veya bir sunucudaysanız siz oyunda olmayınca da calısır o bakımdan verimlidir.

Geri
Yukarı