Çözüldü Minecraft %1 GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ömer S

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Önceden ekran kartım yoktu ve Intel HD Graphics ile oyunlarımı oynuyordum. Minecraft bile o zaman 30-40 FPS veriyordu. Artık ekran kartım var ama FPS eskisinden daha düşük. Merakımdan MSI Afterburner ile oyuna girdim ve GPU kullanımının %1 olduğunu gördüm. İşlemciler normal bir şekilde çalışırken ekran kartı %1 ila %3 arasında değişiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunum çoktan çözüldü Java'yı ve Minecraft'ı komple silip tekrar yükledim. Desteğin için teşekkürler yine de.
Merhabalar. Önceden ekran kartım yoktu ve Intel HD Graphics ile oyunlarımı oynuyordum. Minecraft bile o zaman 30-40 FPS veriyordu. Artık ekran kartım var ama FPS eskisinden daha düşük. Merakımdan MSI Afterburner ile oyuna girdim ve GPU kullanımının %1 olduğunu gördüm. İşlemciler normal bir şekilde çalışırken ekran kartı %1 ila %3 arasında değişiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Sanırım, ekran kartı driverinizi kurarsanız sorun çözülür, eğer bulamazsanız ekran kartı modelinizi yazın ben bizzat arayayım.

Ekran kartı Driverlerım son sürüm GT 420 Ekran kartım bende yüklü olan sürüm ''391.35'' istiyorsanız kontrol edebilirsiniz
Lolde Yüksek ayarlarda 100 FPS alıyorum ama Minecraft'ta 2-3 FPS

bizim bi arkadaşta aynı bu sorunu yaşıyordu çözüm basit bilgisayar minecraftı oyun olarak görmüyor o yüzden nvidia experienceye elle eklememlisin eklediğinde düzelecektir

Ekran Alıntısı1.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Arkadaşlar ilk fotoğraf ana menüde, 2. fotoğraf oyun içi değerler. Gördüğünüz gibi işlemci de kullanmıyor. Normalde hepsi %100 olurdu. Yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 1011829Eki Görüntüle 1011828

Arkadaşlar ilk fotoğraf ana menüde, 2. fotoğraf oyun içi değerler. Gördüğünüz gibi işlemci de kullanmıyor. Normalde hepsi %100 olurdu. Yardımcı olur musunuz?
Uzun süredir foruma girmiyordum, kusura bakmayın. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa oyun içerisine girdikten sonra F3 tuşuna basıp ekran kartı olarak ne gösterdiğine bakarsanız ve dahili ekran kartını gösteriyor ise şu konuya göz atabilirsiniz. Eğer kendi ekran kartınız gözüküyor ise farklı bir forumdan aldığım bana ait olmayan bir yazıyı veriyim onu deneyin bir de.

Şimdi Nvidia denetim masasından

yukardaki sekmelerden masaüstü>Gpu Etkinliğini Gösteri İşaretliyoruz

Görev Çubuğunda artık ekran kartımızın kulandığı programlar belli oluyor şimdi asıl çözüm
2sinide yapın

1.
yine nvidia denetim masası>3d ayarlarının yönetilmesi>program ayarları>ekle>gözat ordan

C:\Program Files\Java\jre7\bin yere gelin ve javaw.exe seçin sonra seçilen programı ekle diyip 2. kısımdan yüksek performanslı nvidia işlemcisini seçin.

sonra launcher sağ tıklayıp yönetici olarak açın ve oyuna girin kasmıcaktır..

siz yönetici olarak açtığınız için javaw eklediğimiz kısma java(TM) platform se binary gelecektir.onuda yüksek nvidia işlemcisi seçmenize gerek yok.. çünkü javaw ile aynı

Tek sorun budur çünkü java yı yönetici olarak açmadığımız için nvidia denetim masası görmüyo..

2.ise buda önemli laptop ise bunu yapın görev çubuğunda pil işaretine 1 kere sol click yapın sonra diğer güç seçenekleri diyin ek planları gizle var onu açın (yani aşaya doğru sıralansın)

orda yüksek performans var onu seçin ve bitti.

oyunlarda kasarsa yönetici olarak açın veya minecraft için yaptığımız javaw gibi oyunun .exe seçin ve bu kadar arkadaşlar eskiden 10 fps veya 1 :DD şimdi 70 hereket edince veya mod ağaçlarına bakınca 60 ve en yüksek ayarlarda..
Ve ayrıca sanırım bu alıntı çözümü her oyunda kullanabiliyormuşsunuz. Umarım sorununuz çözülür. İyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı