Çözüldü Minecraft 60 FPS'ye sabitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Yer
Akhisar
Daha fazla  
Merhaba, ben eskiden crackli Launcher kullanıyordum. Orijinal Launcher'e geçtim, ardından birkaç hafta oynadıktan sonra oyunu OptiFine ile açıyorum ama 60 FPS'de sabitlenmiş (oyunu herhangi bir istemci kullanmadığımda oyun 60 FPS'in üzerine çıkmıyor) oluyor, ne yapmalıyım?

Laptopum: HP 15-DB1030NT

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözümü bu bu linkte:

İsterseniz bunu da okuyabilirsiniz:

Kayıt defteri aracılığıyla.
Eğer Xbox hesabınız yoksa, dvr özelliğini kayıt defteri aracılığıyla devre dışı bırakabilirsiniz. Kayıt defterini düzenlerken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz, yapılacak bir hata sistem işleyişinde sorunlar çıkarabilir.

Başlat menüsüne regedit yazın ve kayıt defterini başlatın.
HKEY_CURRENT_USER\System\GameConfigStore konumuna gidin.
Gamedvr_enabled girdisinin değerini 0 yapın.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\ konumuna gidin.
Bu konum içinde gamedvr adında yeni bir anahtar oluşturun.
Anahtar içinde allowgamedvr adlı bir dword 32 Bit girdisi oluşturun ve değerini 0 olarak belirleyin.
Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Yeni Windows 10 sürümlerinde ayarlar – oyun – oyun dvr menüsünden “arka plan kaydı” seçeneğini kapatarak da bu değişikliği yapabilirsiniz.
Monitörüm eskiden 60Hz değerindeydi. 360Hz monitöre geçince FPS arttı. Bazen monitörde engel olabiliyor.

Monitörüm 60 Hz.
O zaman 60 fps sabit kalması gayet normal. Dediğim gibi benim 60Hz monitörüm vardı, onun yerine 360Hz aldım. Artık 60'dan daha fazla alıyorum. Masaüstü olduğu için tabii rahat oluyor.

Çözümü bu bu linkte:

İsterseniz bunu da okuyabilirsiniz:

Kayıt defteri aracılığıyla.
Eğer Xbox hesabınız yoksa, dvr özelliğini kayıt defteri aracılığıyla devre dışı bırakabilirsiniz. Kayıt defterini düzenlerken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz, yapılacak bir hata sistem işleyişinde sorunlar çıkarabilir.

Başlat menüsüne regedit yazın ve kayıt defterini başlatın.
HKEY_CURRENT_USER\System\GameConfigStore konumuna gidin.
Gamedvr_enabled girdisinin değerini 0 yapın.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\ konumuna gidin.
Bu konum içinde gamedvr adında yeni bir anahtar oluşturun.
Anahtar içinde allowgamedvr adlı bir dword 32 Bit girdisi oluşturun ve değerini 0 olarak belirleyin.
Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Yeni Windows 10 sürümlerinde ayarlar – oyun – oyun dvr menüsünden “arka plan kaydı” seçeneğini kapatarak da bu değişikliği yapabilirsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı