Minecraft anılarınız

(Fotoğraflar bana ait değil ama bunları yaşadım.)

Silverfish. Evet, yanlış duymadınız. Sürüm veya modlu, modsuz fark etmeksizin Survival'da en nefret ettiğim yaratıktır kendisi. Özellikle de Extreme Hills biyomunda yer altında maden kazarken karşınıza sık sık çıkar çünkü bu biyomda bazı taş blokları normal taş yerine Monster Egg bloğu olarak çıkıyor. Bu blokları zorluk seviyeniz Barışçıl değilken kırarsanız Silverfish doğar. Ve siz bu Silverfish'lere saldırdıkça diğer Monster Egg'lerdeki Silverfish'ler de ortaya çıkar ve sonuç olarak bir Silverfish sürüsü size saldırır.

Bu yaratık ile ilk olarak Minecraft'a yeni başladığım zamanlarda karşılaşmıştım. O zamanlar oynadığım Survival dünyasında evimi Extreme Hills biyomundaki bir araziye yapmıştım. Yer altına inip maden kazacaktım, bir anda bazı taş blokları normalden daha yavaş kazılmaya başlamıştı. Blok kazılınca da beyaz duman efekti gibi bir efekt çıkıyordu fakat taş gelmiyordu. Sonradan F3'e bastığımda bu blokların Monster Egg olduğunu öğrendim. Bir süre pek kafama takmadım fakat biraz araştırdığımda bir videoya denk geldim ve o videodan sonra o bloklardan öyle tiksinmeye başladım ki artık hiçbir Survival dünyamda Extreme Hills biyomunda maden kazmıyorum, her ne kadar Emerald sadece bu biyomda bulunabilse de.

Anı değil ama...

Günlerce, haftalarca, aylarca, yıllarca oynamama rağmen oyunu hiç bitirmedim. Diğer portallara sadece item toplamak için giderdim. Çünkü oyunu bitirmek hiç zevkli değil ve sıkıcı.
Aynen.

2017 yılında crack oynamamak için Minecraft Deneme Sürümü oynuyordum (O zaman param yoktu). İlk defa altın bulmuştum. Çünkü oyun 90 DK oynanabiliyordu sonra yeni dünya açmak zorunda kalıyordun. Arkadaşım da bizdeydi. Altın miğfer yapıp bir köye gittik. Sonra arkadaşım biraz da ben oynayayım mı dedi. Ona verdim laptopu, sonra yüksekten düşüp öldü.

Herobrine'ın gerçek olduğunu sanmıştım ve sürekli onu bulmaya çalışıyordum...

YouTuber'ler komut bloklarına internetten kodlar yapıştırıyorlardı, bende nasıl yapıldığını bilmiyordum. On binlerce kelimelerden oluşan kodları tek tek yazmaya çalışıyorum. Çünkü CTRL+a ne bilmiyordum. Öyle bir anım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…