Çözüldü Minecraft Aternos sunucusunda köylülerin çiftleşememesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thegx

Centipat
Daha fazla  
Merhaba Aternos'tan bir sunucu açtım ve 2 köylüyü bir odaya kapattım içeriye 3 yatak1 kapı koydum ikisine de meslek verdim ve havuç attım bolca. Üstlerinde defalarca kalpler çıkmasına rağmen çocukları olmuyor sunucuda bir sorun olabilir mi? Bu arada sadece resmi çekmek için onlara baktım eğer çocukları olması için bakmaman gerekiyor diyorsanız zaten bakmıyordum.

2023-01-25_12.41.48.png

Çözüm
Hiçbir şeye dokunmadk ayarlarda. Ve creeperlar hasar veriyor.

Denedik ama bir şey değişmedi.
Hocam 3 tane köylü var zaten bir yatak daha koyun, yatak eksik.
Her bir köylü için bir yatak gerek. Ayrıca artık kapının bir olayı kalmadı köylüler için, artık yatak gerek yalnızca.
Neyin sebep olduğunu bilmiyorum ama eğer yeterince RAM'e sahipseniz kendiniz bir host açmanızı öneririm. Daha stabil olur ve Aternos'ta böyle durumlar yaşanılabiliyor.

Sunucuyla ilgisi olduğunu sanmıyorum ekmek vermeyi denediniz mi bu arada? Zamanında aynı sorun olmuştu da nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum. :(

Hocam eğer mob griefing ayarını kapattıysanız çiftleşmiyorlar. Belki creeperlar hasar vermesin diye kapatmışsınızdır.

Sunucuyla ilgisi olduğunu sanmıyorum ekmek vermeyi denediniz mi bu arada? Zamanında aynı sorun olmuştu da nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum. :(

Hocam 3 tane köylü var zaten bir yatak daha koyun, yatak eksik.
Her bir köylü için bir yatak gerek. Ayrıca artık kapının bir olayı kalmadı köylüler için, artık yatak gerek yalnızca.

Çözüm

Geri
Yukarı