Çözüldü Minecraft bakır bloğu oksitlenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

404631

Hectopat
Makaleler
1
Özgürlük heykelini inşa ettim bakırlarla. Ama bir türlü oksitlenmiyor. İlk aşamada kalıyor. Birkaç saat bekledim gene de ilerleme yok. Ne yapabilirim?

Eğer ki olmasını istiyorsan oyunda bir hile kodu var. Oyundaki etkileşimlerin daha hızlı olmasını sağlıyor. (Örn. buğday anında büyüyor, oksitlenme vb. şeyler daha hızlı oluyor.) O kodu kullanabilirsin.

Tickden bahsediyorsan bakır tickden bağımsız çalışıyor diye biliyorum.

/gamerule randomTickSpeed 100 yazabilirsin.

(Default hali 3'tür)

Çözüm
Tickden bahsediyorsan bakır tickden bağımsız çalışıyor diye biliyorum.
Oyunda var olan tüm blocklar sistemsel olarak ticklerle çalışıyor. Sen bi' dene benim dediğimi. Olmazsa o bakırlarda bir bug vardır.

Oyunda var olan tüm blocklar sistemsel olarak ticklerle çalışıyor. Sen bi' dene benim dediğimi. Olmazsa o bakırlarda bir bug vardır.
Random Tick Speed'i değiştirirsem oyundaki bir kaç şeyin işleyişi de hızlanacak değil mi ?

Bir de kaç yapsam ideal olur tick speed'i. Çok hızlı olsun da istemiyorum da.

Şimdi araştırdım galiba yanındaki bloklar oksitlenmeden devam etmiyormuş ilerlemesi o bloğun.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…