Çözüldü Minecraft çok oyunculuya girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AhmetMesser

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaş 199 liraya ucuza minecraft Java ile Bedrock aldım diye seviniyordum derken Xbox burnumdan getirdi.

Yok aile ayarları yok çocuk hesabı yok 18 yaş derken minecraft çok oyunculuya giremedim.
199 lira verdikten sonra bir bu eksikti, dersun kazuklamişlar.

Bu sorunu nasıl çözebilirim ?
Xbox'un internet sitesine gireyim oradan sorunu çözeyim derken beni şuraya yönlendirdi : Xbox Support

Anladığım kadarıyla telefondan yada tabletten xbox aile uygulamasını yüklemeliyim ve oradan halletmeliyim.
Ama o zamana kadar başka çözüm yolları falan varsa söyleyin.

Bu arada çocuk hesabı falan diyor ama 15 yaşındayım.

Bir de aklıma bir şey daha geldi belki sadece belli bir sürümden sonrasında bu tarz [(güvenlik(!)] sistemleri vardır 1.12.2 tarzı sürümlerde girebilirim belki vakit bulunca kontrol ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aldığınız yer ile iletişime geçin. Öyle ucuz yerden alman da hata olmuş.
Microsoft Store'da gördüm oradan Xbox'a yönlendirdi öyle aldım.
Mantıken böyle resmi bir yerden aldığımın orjinal olması lazım diye düşündüm.
Yerel fiyatlandırma varmış zaten o yüzden ucuz 199 lira.

Arkadaşlar önemli bir durumu tespit ettim.
1.12.2 sürümünde çok oyunculuya girebiliyorum, sadece belli bir sürümden itibaren yeni gelen güvenlik özellikleri nedeniyle giremiyorum.

1.19.2 sürümündeki rapor sistemi gibi bu özellik te yeni sürümlerden birinde başlamış.
1.16.5'te çok oyunculuya girememiştim ünlem işareti güvenlik uyarısı falan yoktu onda.

Şimdi yapmamız gereken ya bu konuyu kendi mesajımdan çözüldü olarak işaretleyip ardından
"Minecraft'ın yeni sürümlerinde çok oyunculuya girilmiyor" adında yeni konu açmak, yada tam olarak çözülene kadar bu konudan devam etmek.

--------
Arkadaşlar çözümünü buldum !
Tabletten Xbox aile uygulamasını indirip orada xbox için yan hesap açmalısınız bu hesap düzenleyici olacak.
Ondan sonra Minecraft oynamaya çalıştığınız xbox hesabınızı çocuk diye ekleyip ardından ona izinleri verebiliyorsunuz bu kadar, sorun çözülüyor.

Ama eğer Microsoft Store'dan aldığınız Minecraft hesabı için koyduğunuz Xbox hesabı başından beri 18 yaşından büyük vs. olarak ayarlandıysa belki bu sorun çıkmazdı.
Tahmin ediyorum ki ilk xbox hesabımda aile ayarları hiç yoktu belirsizdi yan hesabımdan belirleyip ayarlayıp düzeltebildim.
Aldığınız yer ile iletişime geçin. Öyle ucuz yerden alman da hata olmuş.
Microsoft Store'da gördüm oradan Xbox'a yönlendirdi öyle aldım.
Mantıken böyle resmi bir yerden aldığımın orjinal olması lazım diye düşündüm.
Yerel fiyatlandırma varmış zaten o yüzden ucuz 199 lira.

Arkadaşlar önemli bir durumu tespit ettim.
1.12.2 sürümünde çok oyunculuya girebiliyorum, sadece belli bir sürümden itibaren yeni gelen güvenlik özellikleri nedeniyle giremiyorum.

1.19.2 sürümündeki rapor sistemi gibi bu özellik te yeni sürümlerden birinde başlamış.
1.16.5'te çok oyunculuya girememiştim ünlem işareti güvenlik uyarısı falan yoktu onda.

Şimdi yapmamız gereken ya bu konuyu kendi mesajımdan çözüldü olarak işaretleyip ardından
"Minecraft'ın yeni sürümlerinde çok oyunculuya girilmiyor" adında yeni konu açmak, yada tam olarak çözülene kadar bu konudan devam etmek.

--------
Arkadaşlar çözümünü buldum !
Tabletten Xbox aile uygulamasını indirip orada xbox için yan hesap açmalısınız bu hesap düzenleyici olacak.
Ondan sonra Minecraft oynamaya çalıştığınız xbox hesabınızı çocuk diye ekleyip ardından ona izinleri verebiliyorsunuz bu kadar, sorun çözülüyor.

Ama eğer Microsoft Store'dan aldığınız Minecraft hesabı için koyduğunuz Xbox hesabı başından beri 18 yaşından büyük vs. olarak ayarlandıysa belki bu sorun çıkmazdı.
Tahmin ediyorum ki ilk xbox hesabımda aile ayarları hiç yoktu belirsizdi yan hesabımdan belirleyip ayarlayıp düzeltebildim.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı