Minecraft Direwolf20 1.12 iç sunucu gecikmesi sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır girmediğim Direwolf20 1.12 isimli Minecraft mod paketine giriş yapayım dedim, yapmaz olaydım. Normal oynuyordum fakat bir anda beni geri atmaya başladı. "Neden acaba?" diye düşünürken bir Chest açmaya çalıştım, 2-3 saniye sonra açtı. AE2 sistemi kurmuştum, ME Crafting Terminal'a sağ tıklayınca yine Terminal de 3-4 saniye gecikmeyle açıldı. Oyunda Client taraflı bir gecikme yok, sağ tıkladığımda elimin o blokla temas etmesi animasyonu anında çıkıyor fakat pencerenin gelmesi 2 ila 5 saniye sürüyor. Normalde anında açılması gerekiyor fakat bir anda bekletmeye başlıyor. Dünyadan çıkıp ana ekrana dönüp tekrar dünyaya girince anlık olarak düzeliyor fakat 1-2 dakika oynadıktan sonra tekrar gecikme yaşanmaya başlıyor.

Sorunu açıklayan video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada en son adam akıllı oynadığımda Badlion Client yoktu fakat şimdi Badlion Client kurulu bilgisayarımda. Sorunla bir ilgisi var mı bilemiyorum.

Sistem özelliklerim;
  • AMD Ryzen 5 3600 işlemci
  • MSI B450 Tomahawk MAX anakart
  • ADATA XPG Spectrix D60G 2x8GB DDR4 3000MHz CL16 bellek kiti
  • MSI GTX 1660 SUPER Gaming X ekran kartı
  • AeroCool Verkho 5 işlemci soğutucu
  • Kingston A2000 1TB M.2 NVMe SSD (Windows, Minecraft, diğer oyunlar ve depolama için kullanılıyor)
  • Samsung 850 EVO 120GB 2.5" SATA SSD (Kendi verilerimin bir kısmı burada yer alıyor)
  • Kingston UV400 240GB 2.5" SATA SSD (İkinci depolama diski olarak kullanılıyor)
  • Corsair 275R Airflow White kasa
  • Cooler Master MWE White 700 (700W) 80+ güç kaynağı
İşletim sistemi olarak Windows 10 Pro 20H2 Insider Preview Build 19042.508 kullanıyorum. Hem oyunum hem de işletim sistemim orijinal. Bu arada mod paketinin kendi gelen Forge sürümünü güncellemiştim. Forge 14.23.5.2847 sürümünü kullanıyorum. Minecraft sürümüm ise 1.12.2. Ayrıca bazı modlarda değişiklik yapmıştım, değişiklikleri tam hatırlamadığım için mod klasörünün içeriğinin resmini çektim. Mod klasörünün görüntüsü şu şekilde;

mod listesi 1.png
mod listesi 2.png

Sorunun sebebi ne olabilir?

Sanırım local serverda gecikme var. Bu genellikle sistemin ile alakalıdır. HD yine Pro ile SSD'nin Health'ını atar mısın?
HD Tune Pro maalesef işletim sistemi ve Minecraft'ın olduğu SSD'nin hiçbir sağlık değerine ulaşamıyor, boş bir ekran geliyor. Fakat CrystalDiskInfo değerlerini atıyorum.
crystal disk info a2000 sağlık durumu.png

Diskin sağlığında bir sorun yok yani gördüğünüz gibi. Zaten sorun dünyaya ilk girdiğimde olmuyor, 2-3 dakika oynadıktan sonra gecikme sorunu başlıyor ve gecikme aniden 2 ila 5 saniyeye çıkıyor. Yani başta 0 saniyeden 1 saniyeye, oradan 2 saniyeye gibi gitmiyor. Acaba sorun Badlion Client'ın anti-hile sistemi olan Badlion Anti-Cheat kaynaklı olabilir mi?
Çünkü Badlion Anti-Cheat adlı sistem Minecraft hilelerini tarayan bir sistem ve Badlion Client açık olmasa bile Windows altında bir sürücü olarak çalıştığı için Minecraft ile alakalı her şeyi çalışır durumdayken tarayabiliyor. Sorun bundan kaynaklı olabilir mi?

Badlion Client yerine normal Client'i kullanın.
Badlion Client'ı Hypixel'de oynarken kullanıyorum. Normalde sadece OptiFine yüklü bir Minecraft 1.8.9 kurulumu ile girerim ancak Badlion Client'da birçok güzel özellik olduğu için kullanıyorum ve alıştım da. Zaten Direwolf20'ye girmek için standart Minecraft Launcher ile girmek gerekiyor fakat Badlion Anti-Cheat arkada hile taraması yapıyor sanırım ve bu da bu gecikmeye neden oluyor galiba. Şimdilik Badlion Client'ı kaldırmak istemiyorum fakat eğer kaldırıp tekrar denersem buraya yazarım.
Badlion Client'ı Hypixel'de oynarken kullanıyorum. Normalde sadece OptiFine yüklü bir Minecraft 1.8.9 kurulumu ile girerim ancak Badlion Client'da birçok güzel özellik olduğu için kullanıyorum ve alıştım da. Zaten Direwolf20'ye girmek için standart Minecraft Launcher ile girmek gerekiyor fakat Badlion Anti-Cheat arkada hile taraması yapıyor sanırım ve bu da bu gecikmeye neden oluyor galiba. Şimdilik Badlion Client'ı kaldırmak istemiyorum fakat eğer kaldırıp tekrar denersem buraya yazarım.
Sorunun Badlion Anti-Cheat'ten kaynaklı olduğunu ciddi olarak düşünmeye başladım. Çünkü sırf FPS testi yapmak için Minecraft 1.16.3'e girdim (öncesinde OptiFine kurdum tabii ki), biraz oynadım ve bir anda tekrar iç sunucu gecikmesi olmaya başladı. Yumurta atmak için sağ tıklıyorum, 2-3 saniye sonra atıyor. Creative'den Survival'a geçmek için komutu girip Enter'a basıyorum, 2-3 saniye sonra geçiyor. Yani gerçekten Badlion Anti-Cheat bu soruna neden oluyor gibi.
Sorunun Badlion Anti-Cheat'ten kaynaklı olduğunu ciddi olarak düşünmeye başladım. Çünkü sırf FPS testi yapmak için Minecraft 1.16.3'e girdim (öncesinde OptiFine kurdum tabii ki), biraz oynadım ve bir anda tekrar iç sunucu gecikmesi olmaya başladı. Yumurta atmak için sağ tıklıyorum, 2-3 saniye sonra atıyor. Creative'den Survival'a geçmek için komutu girip Enter'a basıyorum, 2-3 saniye sonra geçiyor. Yani gerçekten Badlion Anti-Cheat bu soruna neden oluyor gibi.
Arkadaşlar gerçekten delirmek üzereyim! Badlion Client'ı Anti-Cheat de dahil olmak üzere tamamen sildim, Badlion ile ilgili kalan dosyaları da sildim (sürücü dosyası da dahil) fakat sorun hala devam ediyor!
Yani gerçekten ne yapacağımı bilemiyorum. Şimdi yeni bir Windows kullanıcı hesabı oluşturup bir de orada deneyeceğim. Bakalım sonuç ne olacak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı