Minecraft dünya yükleniyor fakat bloklar gözükmüyor

Kolpa Ayhan

Picopat
Az önce, ilk kez olmakla birlikte başıma geldi. Her zaman ki gibi açtığım oyunda bloklar niyeyse yüklenmedi. Yere blok koyduğumda orada küçük belli bir alan yüklendi sadece ve başka server'a girdiğimde aynı şekildeydi. Pingim de yok. Oyunu kapatınca da yavaş kapandı biraz. Sonra tekrar açınca yavaş yavaş düzeldi, kendine geldi.
Sorum şu, bu sorun donanımımla mı alakalı? Yoksa oyun ile mi alakalı?
Donanımım yeni ve WD Blue SSD, sağlam çıktı testten.
GPU : 1660 S
CPU : R3 3100
Ayrıyeten şunu da belirteyim bu oyun için. Anlık FPS düşüşleri de yaşayabiliyorum zaman, zaman. Bazen çok sıklıkla oluyor bazen de ara, ara.

Son düzenleme:
FPS düşmesi için Sodium modunu kurmak ve RAM vermek yardımcı olabilir. Blokların gözükmemesi durumu ise chunkların geç yüklenmesinden dolayı gibi duruyor. Sunucularda veya internetinizde problem olabilir bilemiyorum.

FPS düşmesi için Sodium modunu kurmak ve RAM vermek yardımcı olabilir. Blokların gözükmemesi durumu ise chunkların geç yüklenmesinden dolayı gibi duruyor. Sunucularda veya internetinizde problem olabilir bilemiyorum.
Sunucudan kaynaklı bir problem bende de aynı soru vardı. Fakat diğer sunucularda veya tek başıma oynarken karşılaşmıyordum.
Sunucu ile alakalı değil ve internet ile alakalı da değil. Pingimi güncel olarak kontrol ettim ve sunucu ile alakılı mı acaba diye farklı sunucuya geçtim. Sonuç ise aynıydı.
Chunkların geç yüklenmesi de değil olay. Anlayacağınız hiç yüklenmiyor öylece sabaha kadar bekleseniz o bloklar gözükmeyecek.
FPS olayında ise şöyle bir sıkıntı var 144'e sabit iken anlık olarak 90 - 100 civarına düşebiliyor ve buda saliselik donmaya sebep oluyor.
Bunun sonucunda da oynanışı ve aldığım zevki negatif ölçüde etkiliyor.

Az önce, ilk kez olmakla birlikte başıma geldi. Her zaman ki gibi açtığım oyunda bloklar niyeyse yüklenmedi. Yere blok koyduğumda orada küçük belli bir alan yüklendi sadece ve başka server'a girdiğimde aynı şekildeydi. Pingim de yok. Oyunu kapatınca da yavaş kapandı biraz. Sonra tekrar açınca yavaş yavaş düzeldi, kendine geldi.
Sorum şu, bu sorun donanımımla mı alakalı? Yoksa oyun ile mi alakalı?
Donanımım yeni ve WD Blue SSD, sağlam çıktı testten.
GPU : 1660 S
CPU : R3 3100
Ayrıyeten şunu da belirteyim bu oyun için. Anlık FPS düşüşleri de yaşayabiliyorum zaman, zaman. Bazen çok sıklıkla oluyor bazen de ara, ara.
Bekliyince gelmesi lazım.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı