Çözüldü Minecraft "has not started because of an unknown error a popular solution to the problem" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

mustafa31232

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16GB CL22 DDR4-3200MHZ
Ekran kartı
RTX 3060 (130W) Mobile
İşlemci
i7-11800h
1651085121600.png

Dostlar ne yaparsam yapayım asla çözemiyorum bu hatayı. İnternette en az 5 çözüm denedim lakin hala "Minecraft has not started because of an unknown error a popular solution to the problem" hatasını çözemedim. Error code 1 diye araştırdım, hatayı araştırdım ama asla çözemedim :(

Bu problem önceden yoktu bilgisayarımı teknik servise yollamıştım temizlenmesi için ve galiba BIOS pili çıkartılmıştı çünkü bilgisayarımı geri aldığımda saat 13 dakika falan gerideydi. O günden sonra bu hatayı yaşadım ve hani ne yaptıysam çözemedim. Kısaca yaptıklarımı anlatmam gerekirse;

-Kayıt defteri üzerinden çözmeyi denedim olmadı.

-Java'yı IObit uninstaller ile sildim aynı şekilde Minecraft'ı %appdata% kısmında kalıntısı kalmayacak şekilde sildim tekrar kurdum olmadı.

-Driver güncelledim ve DDU'ile sildim kurdum yine hiçbir şekilde problem çözülmedi.

-Kendimce bir şeyler denedim işte eski sürümleri kurdum veya başka Launcher üzerinden açmayı denedim hatta Xbox Game Pass üzerinden Java versiyonunu indirdim o da çalışmadı. Şu anda sadece bedrock sürümü çalışmakta o da Java ile bağlantılı olmadığı için :)

Yani dostlar "korsana destek yok" demeyin çünkü orijinal oyunum da açılmıyor. Ne yapmalıyım gerçekten bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dener misiniz?

Deniyorum hemen.

1651157801488.png

Çözüme bakıyorum da benim aldığım hata mesajı farklı yalnız :(
Arkadaşlar sorunu çözdüm Windows Defender'a takıldığı için açılmıyormuş.
1- Windows Defender'i devre dışı bırakın (komple)
2- Java'ya ve Minecraft'ta ait bütün dosyaları silin (%appdata, program files...) Gibi yerlerde Java ve sun adlı klasörler.
3- PC kapa/aç yapıp Windows Defender'in devre dışı olduğuna emin olup Java kurun ve Minecraft kurun sorun çözülüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dener misiniz?

Deniyorum hemen.

1651157801488.png

Çözüme bakıyorum da benim aldığım hata mesajı farklı yalnız :(
Arkadaşlar sorunu çözdüm Windows Defender'a takıldığı için açılmıyormuş.
1- Windows Defender'i devre dışı bırakın (komple)
2- Java'ya ve Minecraft'ta ait bütün dosyaları silin (%appdata, program files...) Gibi yerlerde Java ve sun adlı klasörler.
3- PC kapa/aç yapıp Windows Defender'in devre dışı olduğuna emin olup Java kurun ve Minecraft kurun sorun çözülüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı