Minecraft lobisini hangi sürümde yapmalıyım?

397448

Hectopat
Makaleler
1
Çok boş vakitim var 2 hafta boyunca. Ben de map yapıp satmaya karar verdim sizce hangi sürümde yapmalıyım?

Çeşitliliğin daha çok olduğu sürümde yani dekoratif çeşit blok çeşidi map çeşidi gibi çeşitliliklerin fazla olduğu sürüm tabii bunlar bana göre başka insanların fikirlerinize görüp ona göre karar verebilirsin.

Hocam sunucuların çoğu 1.8 veyahut 1.9 , ViaVersion denilen plugin ile yüksek sürümlere uyarlanıyor fakat sunucunun temeli 1.8 olduğu için 1.16 da yaptığın map o sunucuda çalışmaz , çoğu blok boşluk olarak yüklenir.
2 sürümlü sunuculardan bahsetmiyorum ki. Sadece 1.16 sunucularından bahsediyorum.

2 sürümlü sunuculardan bahsetmiyorum ki. Sadece 1.16 sunucularından bahsediyorum.

2 sürümlü sunucu diye bir şey yok hocam, sunucuyu 1.8'de açıyorlar çünkü; 1.8'de açılan sunucuyu 1.16 sürümüne uyarlarsan 1.8-1.16 arasındaki bütün sürümler oyuna girebilir. Fakat 1.16'da açılan sunucuyu 1.8'e uyarlayamazsın. Bahsettiğiniz sunucular çok azınlıkta, o yüzden 1.8 için yapmanızı tavsiye ettim fakat siz bilirsiniz.

Geri
Yukarı