Minecraft Mavi Buz ile Su Nasıl Yapılır?

403052

Megapat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-
Ana sistem: Ryzen 5 5600, MSI GT 1030 GDDR5, 8 GB DDR4 RAM, MSI B550M PRO-VDH WIFI, 480 GB KIOXIA SATA SSD, MSI A750GL 750W, MSI M100R

İkinci sistem: i3 540, ASUS HD 5450 1 GB, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ASUS P7H55M-LX , 256 GB Patriot SSD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU

Üçüncü sistem: Pentium E6500, G41 Onboard GPU, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ECS G41T-M7, 250 GB HDD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU
-
Arkadaşlar, OneBlock SkyBlock haritası oynuyorum. Sadece 1 tane su kovam var maalesef. Sınırsız suya ihtiyacım var. Harita bana 2 tane mavi buz verdi. Paketlenmiş buz ile karıştırmayın, şu dokusu daha canlı mavi olan buzdan (1.13 ya da 1.14 ile eklenmiş olması lazım.) bahsediyorum. Bununla bir şekilde su yapabilir miyim?

Son düzenleme:
Arkadaşlar, oneblock skyblock haritası oynuyorum. Sadece 1 tane su kovam var maalesef sadece oyunun başında verilen. Sınırsız suya ihtiyacım var. Harita bana 2 tane mavi buz verdi. Paketlenmiş buz ile karıştırmayın, şu dokusu daha canlı mavi olan buzdan (1.13 ya da 1.14 ile eklenmiş olması lazım.) Bahsediyorum. Bununla bir şekilde su yapabilir miyim?

Güneşin altında eriyip su oluyor diye hatırlıyorum yanlış değilse.

Güneşin altında eriyip su oluyor diye hatırlıyorum yanlış değilse.
Aksine mavi buzlar güneş veya meşale gibi ışık kaynaklarında erimiyor diye biliyorum, normal buzda güneşte erimiyor ama meşale falan varsa eriyor. Bloğu kırınca direkt su vermesi gerekiyor aslında. Yanlış biliyormuşum sadece ipeksi dokunuşlu kazma ile kırınca geri veriyormuş onun dışında su vermiyormuş.

Bloğu kırınca direkt su vermesi gerekiyor aslında. Yanlış biliyormuşum mavi buzu kırınca bir şey vermiyor.
Neredeyse hazır 2 tane var diye gaza gelip birini indiriyordum. İyi ki eklemenizi zamanında fark ettim :)

-EKLEME-
Arkadaşlar, harita biraz ilerleyince bana az önce normal buz verdi. Yani su sorununu çözmüş oldum. Sorun benim için bitmiştir fakat aynı sorunu yaşayabilecek başka kişilere yardımcı olması adına eğer ki çözümünü biliyorsanız paylaşmanızı rica ediyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, OneBlock SkyBlock haritası oynuyorum. Sadece 1 tane su kovam var maalesef. Sınırsız suya ihtiyacım var. Harita bana 2 tane mavi buz verdi. Paketlenmiş buz ile karıştırmayın, şu dokusu daha canlı mavi olan buzdan (1.13 ya da 1.14 ile eklenmiş olması lazım.) bahsediyorum. Bununla bir şekilde su yapabilir miyim?
buzun üzerine meşale koy ve eriyene kadar bekle

Yeni konular

Geri
Yukarı