Minecraft mob farmı verimli değil

Susy74

Picopat
Daha fazla  
Minecraft 1.19.4 Java tek oyunculuda bir mob farmı yaptım. İçeride aydınlıkalan bırakmadım. Yerden sanırım 20 blok yukarıya mobların doğacağı alanı yapıp 90 blok yukarı çıktım. İstediğim şey zombi, iskelet creeper ve örümcek yaratmaktı. Ama 15 dakika bile beklesem gittiğimde sadece 3 ila 5 mob doğduğunu görüyorum. Chunk ayarları 8 ve simülasyon uzaklığımda 8. nerede yanlış yaptım biri anlatabilir mi? Bu arada örümcekler spawn oluyor ama düşmüyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minecraft 1.19.4 Java tek oyunculuda bir mob farmı yaptım. İçeride aydınlıkalan bırakmadım. Yerden sanırım 20 blok yukarıya mobların doğacağı alanı yapıp 90 blok yukarı çıktım. İstediğim şey zombi, iskelet creeper ve örümcek yaratmaktı. Ama 15 dakika bile beklesem gittiğimde sadece 3 ila 5 mob doğduğunu görüyorum. Chunk ayarları 8 ve simülasyon uzaklığımda 8. nerede yanlış yaptım biri anlatabilir mi? Bu arada örümcekler spawn oluyor ama düşmüyorlar.

Mob farmlarını Mojang fixlemek istediği için çok daha önceden verimlerini azaltmak için çalışmalar yapmıştı. Eski sürümlerde denerseniz verimli olacaktır. Verimsiz olması gayet normal.

Yanlış inşa etmişsin.

Minecraft zaten 1.19 da bir sürü mob farkını verimsiz yaptı daha eski sürümlerde yaparsanız olacaktır yada ben bir okyanusta yapmanızı tavsiye ederim orada yakınlarda kara parçası olmadığına dikkat edin okyanusta mob larin doğacak yeri olmadığı için minecraft sizin farmınıza mob koyacaktır

Doğrusunu at çsaydın ynalış yapmışsın diyeceğine?

Adam yaptığı Build'in fotoğrafını atmamış astral seyahat yaparak mı göreceğim adamın Farm'ını. 1.19'da mob farm nerfü ile farmda 3 yaratık spawnlanması arasında bağlantı yok, 3-5 yaratık doğuyorsa yanlış yapmıştır.

İçeriyi aydınlattım derken farmın içini aydınlattıysan yaratık doğmaz zaten, yaratıklar senin oyuncunun 128-32 blockluk alanında doğar. Derin okyanusun üstünde bir yere dünyanın en üstünün 40 block altı tavana gelecek şekilde inşa et.

Yeni konular

Geri
Yukarı