Minecraft Modlu (Forge) Sunucu Nasıl Kurulur? (Windows)

Benim bildiğim mod kurmayacaksanız forge'ye gerek yok o yüzden neden forge kuruldu anlamadım ?

Benim bildiğim mod kurmayacaksanız forge'ye gerek yok o yüzden neden forge kuruldu anlamadım ?
Genelde çoğu kişiler Windows'da forge kurmaya çalışır. Normal bukkit vs. için athernos iş görüyor. Zaten yanlış hatırlamıyorsam diğerleri de hemen hemen kurması benzerdir. Benim hatam 'Modlu' diye belirtmeye umutmuşum kusura bakmayın.

Forge'yi sonradan kursak oluyor mu peki ? Java serveri kurulduktan ve çalıştıktan sonra bir kere.

Forge'yi sonradan kursak oluyor mu peki ? Java serveri kurulduktan ve çalıştıktan sonra bir kere.
Forge'yi sonradan kurmaktan kastınızı anlayamadım ama normal vanilla (modsuz, eklentisiz) için Athernos işinizi gayet görücektir. Bilgisayardan normal oynamak için en kısa yol, yeni dünya oluşturduktan sonra yerel ağda paylaş diyip size rastgele verilen portu modeme tanıtmak olacaktır. Tabi statik ip varsa. Öbür türlü internete "Minecraft Vanilla Server Install Windows" yazarak da bulabilirsiniz.

Evet dediğinizi biliyorum en kısa yol yeni dünya oluşturup yerel ağda paylaşmak modsuz olacaksa ancak java serverı da var bende kurulu hazır deneme amaçlı kurmuştum ama forge kurmadım çalıştırdım falan. Mod kurmak için sonradan forge kurmak işe yarıyor mu ? Diye merak ettim sadece.

Yerel ağda paylaşmak modlularda bile işe yarıyor.

Peki bu sunucunuda özelleştirme nasıl yapılır? Sunucu açıklaması, resmi vb.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…