Çözüldü Minecraft Multiplayer'a girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

AliEren_000

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba yeni Minecraft aldim (Microsoft hesabi ile) ve indirip kurdum. Ancak oyuna girdigimde multiplayer secenegi acik gelmiyor ekteki hatayi veriyor. Minecraft ve Microsoft Support'la konustum ikisi de sucu birbirine atti ve cozum bulamadilar ancak internette sorun Microsoft Family ile alakali deniyor. Ancak internetteki yontemler calismadi.

Dosya Ekleri

• IMG_20211028_212813_145.jpg
    IMG_20211028_212813_145.jpg
    231,7 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Microsoft aile grubundan ayrılıp yaşını 18'den büyük yapman lazım. Microsoft yaşını 13'den küçük yaptıysan Realms'te oynayamıyorsun.

Minecraft'ta çok oyunculu modu oynamak için "Diğer insanlarla oynayabilirsiniz ve "Çok oyunculu oyunlara katılabilirsiniz" gizlilik ayarına izin vermeniz gerekir. Xbox hesabından yapman lazım bu gizlilik ayarını.

Kaynak: How to Fix "Multiplayer is disabled" in Minecraft - Followchain
Merhaba yeni Minecraft aldim (Microsoft hesabi ile) ve indirip kurdum. Ancak oyuna girdigimde multiplayer secenegi acik gelmiyor ekteki hatayi veriyor. Minecraft ve Microsoft Support'la konustum ikisi de sucu birbirine atti ve cozum bulamadilar ancak internette sorun Microsoft Family ile alakali deniyor. Ancak internetteki yontemler calismadi.

Microsoft hesabında Online oyunlara erişim kapalıymış o yüzden kilitli
İngilizcen olsa anlarsın aslında :D

Microsoft aile grubundan ayrılıp yaşını 18'den büyük yapman lazım. Microsoft yaşını 13'den küçük yaptıysan Realms'te oynayamıyorsun.

Minecraft'ta çok oyunculu modu oynamak için "Diğer insanlarla oynayabilirsiniz ve "Çok oyunculu oyunlara katılabilirsiniz" gizlilik ayarına izin vermeniz gerekir. Xbox hesabından yapman lazım bu gizlilik ayarını.

Çözüm
Microsoft hesabında Online oyunlara erişim kapalıymış o yüzden kilitli.
İngilizcen olsa anlarsın aslında :D

Dostum galiba kendini cok zeki saniyosun ilk once Türkçe okumayi ogren yukarida belirttim micrasoft supporta sordum diye ve herhangi bir ailede olmadigim gozukuyor micrasoft hesabimi kontrol ettiginde herhangi bir oyunda engel gozukmuyor. Microsoft'un onerdigi uzere baska bir hesaptan aile olusturup kendi hesabimi aileme aldim ve yine ayni hatayi verdi.

Dostum galiba kendini cok zeki saniyosun ilk once Türkçe okumayi ogren yukarida belirttim micrasoft supporta sordum diye ve herhangi bir ailede olmadigim gozukuyor micrasoft hesabimi kontrol ettiginde herhangi bir oyunda engel gozukmuyor. Microsoft'un onerdigi uzere baska bir hesaptan aile olusturup kendi hesabimi aileme aldim ve yine ayni hatayi verdi.

Aynı sorunu yaşadım da oradan biliyorum, kime hava atıyorsun

Aynı sorunu yaşadım da oradan biliyorum, kime hava atıyorsun
Bende diyorum ki dedigin sey calismiyor su anda herhangi bir ailede degilim micrasoft hesabindan yapamadim demistim neyse yinede teşekkürler

Teşekkürler xbox ile duzelttim sonradan konuyu okuyanlar icin link Microsoft hesabınızda oturum açın

Yeni konular

Geri
Yukarı