Minecraft Nether'da ne yapılıyor?

• Konuyu başlatan nefti
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

nefti

Kilopat
Makaleler
4
Survival mod oynuyorum, rastgele bir mekanda karşıma nether portalı çıktı. Nether'a gidiyorum ama burada ne yapacağım? Oyun hakkında fazla bir bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Survival mod oynuyorum, rastgele bir mekanda karşıma nether portalı çıktı. Nether'a gidiyorum ama burada ne yapacağım? Oyun hakkında fazla bir bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bastion bularak ganimet elde edebilirsin. gri, siyah taşlardan oluşur ayrıca içinde Piglin ve Piglin Brute bulunur. Nether kalesi bulabilirsin kırmızı tuğlalardan yapılma kale benzer yapı, içinde wither iskeleti bululabilirsin, bu iskeletlerden düşen kafalar ile wither çağırabilirsin ya da blaze spawner bulup blaze çubuğu toplayıp oyunu bitirebilirsin. Ayrıca elmas eşyalarını Netherite yükseltmek için kalıntı bulabilirsin.

Nether dünyasında belli başlıca kaleler var, bulunması pek zor değil ancak iyi bir keşif yapmak gerek çünkü dünyaya geri dönmeniz için girdiğiniz portalın koordinatlarını unutmamanız gerek. Neyse ki, bu kalelerde Blaze adlı uçarak alev çıkaran mob'lar (yaratıklar) var, bunları katlettiğinizde bazen sarı blaze çubukları düşüyor. Bu çubuklarla normal dünyada öldürdüğün Enderman'lerden düşen Ender's Pearl'leri (Ender İncisi) birleştirdiğinde Ender's Eye (Ender Gözü) elde ediyorsun. Ardından bunlarla End Portal'ını bulup End'e gidiyorsun. Ancak bunları yaparken epey keşif yapabilirsin, yukardaki arkadaşlarımızın dediğini yapabilirsin.

Çok önemli not: Ne yaparsan yap, sakın yatak yapıp yatayım deme! :)

Amacın oyunu bitirmekse ender gözü ve blaze çubuğu buradan çıkıyor ender gözü normal dünyada da bulunur ama netherde daha kolay bulunuyor. Bitirme amacın yoksa kalelerde sandıkları keşife çıkabilir aynı sekilde piglinlerin mekanında da keşif yapabilirsin yapacak şey az değil.

Sadece orada bulabileceğim kuartz ve netherit madeni var. Bunlarla elmaslarını bir üst seviyeye çıkarabilir kendine daha dayanıklı aletler yapabilirsin. Ama Youtube'da rehber videoları izlemen daha hoş olur bir sürü nokta var çünkü nether'da dikkat etmen gereken.

Teşekkür ederim yardımlarınız için. Aslında amacım oyunu bitirmek ama oyuna tam olarak hakim olmadığım için keşfetmeye de çalışıyorum.

Geri
Yukarı