Çözüldü Minecraft OptiFine nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

arasyuksel

Hectopat
Yer
Empire Bay
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün PC'me Minecraft yükledim. Oyun 30 FPS civarında, malum OptiFine kurulu değil. Aslında OptiFine kurulu 1.16.4 vardı ama çalışmıyordu.
Konuya gelecek olursak, ben Premium olarak oynadığım 1.16.4 Minecraft'a nasıl OptiFine kurabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
İlk olarak OptiFine kurmak istediğiniz sürüme giriyorsunuz, oyun açıldıktan sonra kapatıyorsunuz. Sonrasında OptiFine dosyasını açıp kuruyorsunuz. Sürüm seçim ekranında Minecraft ve Optifine sürümü olarak OptiFine seçeneği çıkacak. Onu seçip girebilirsiniz.
İlk olarak OptiFine kurmak istediğiniz sürüme giriyorsunuz, oyun açıldıktan sonra kapatıyorsunuz. Sonrasında OptiFine dosyasını açıp kuruyorsunuz. Sürüm seçim ekranında Minecraft ve Optifine sürümü olarak OptiFine seçeneği çıkacak. Onu seçip girebilirsiniz.

Çözüm
Buradan indirebilirsin.
Daha sonra zaten dosyayı açmaya çalıştığında kendisi kurulacaktır.
Tek yapman gereken launcher üzerinden Optifine'ın getirdiği sürüm üzerinden girmek.

Merhaba arkadaşlar, bugün PC'me Minecraft yükledim. Oyun 30 FPS civarında, malum OptiFine kurulu değil. Aslında OptiFine kurulu 1.16.4 vardı ama çalışmıyordu.
Konuya gelecek olursak, ben Premium olarak oynadığım 1.16.4 Minecraft'a nasıl OptiFine kurabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Daha önce 1.16.4 oynamadıysanız oyuna bir kere girip çıkın. Ardından tarayıcınıza "OptiFine" yazın ve orijinal sitesine gidin, download kısmından 1.16.4 sürümünü yükleyin ve çalıştırın ardından Launcher üzerinden OptiFine yazan sürümden oyuna girin.

Eğer Java kurulu değilse Java'yı kur, sonra OptiFine'ın sitesine git, indir, dosyayı aç, nereye kaydetmek istersin diye bir yer çıkacak, Java'yı seçeceksin. Sonra Minecraft Launcher'ı açacaksın, sürüm seç kısmından OptiFine yazanı seçeceksin, sonra oynaya basacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı