Minecraft PE ile Pixel art yapmak

Guthwine

Hectopat
Makaleler
11
Yer
Malatya
Sosyal medyada gezinirken karşınıza bir video çıkıyor. Adam Minecraft'ta birkaç blok yerleştiriyor, geri geri gitmeye başlıyor. Ve bir tablo şekilleniyor. Bizde "Vay be, nasıl emek vermiştir şimdi." Diyoruz. En azından nasıl yapıldığını bilmeyen herkes bir kere demiştir.

Aslında o kadar büyük bir emek yok. Basit bir YouTube videosu ile sizde yapabilirsiniz. Bense video izlemeye üşenenler ve sosyalde vakit geçirmek için konulara bakıp çıkanlar için bir rehber hazırladım. PC aldığımda PC versiyonu içinde bir rehber hazırlarım. Şimdi rehbere geçelim.

1-Uygulamayı Yüklemek

Uygulamanın adı "Pixelart builder for Minecraft" aşağıya Android linkini bırakıyorum. iOS için bulamadım.

Android için link: Pixelart builder for Minecraft - Apps on Google Play

Yapacağımız tabloyu bu uygulama üzerinden Minecraft'a aktaracağız.

2-Görsel Seçimi

İstediğiniz görseli seçin. Ben karizmanın öz evladı Joel'un pixel artını yapacağım. (Çok gereksiz bir madde oldu biliyorum.)
the_legend_of_the_last_of_us_20200804_3.jpg

3-Minecraft ile İlgili Kısım

Her şeyden önce tabloyu (Ya da pixel art. Siz istediğinizi kullanın.) koyacağımız haritayı oluşturmalıyız.
Oyun Modu: Yaratıcı
Dünya Tipi: Düz

Gerisini isteğinize göre ayarlayın.

4-Uygulama ile İlgili Kısım
İlk kez rehber hazırlıyorum. O yüzden burayı nasıl anlatırım bilmiyorum. En iyisi görseller üzerinden ilerlemek.

IMG_20200805_231019.jpg

Seçili alana tıklayıp istediğimiz görseli seçip yüklüyoruz.

IMG_20200805_231045.jpg

Seçili alana tıklayarak görselimizi pixel art yapıyoruz.

IMG_20200805_231107.jpg

Seçili alana tıklatarak görseli Minecraft'a aktarıyoruz. Çıkan sonucu çok sevdiyseniz alt seçenek ile galerinize kaydedebilirsiniz.

IMG_20200805_231136.jpg

Seçili alana tıklayarak (Umarım bu sondur.) pixel artımızı görmek istediğimiz haritayı seçiyoruz.

Screenshot_2020-08-05-23-07-55-849_com.electricfoal.photocrafter.jpg

Haritayı seçtikten sonra karşımıza böyle bir şey geliyor. Burası üzerinden tablonun haritadaki yerini ayarlıyoruz.

Screenshot_2020-08-05-23-08-28-183_com.electricfoal.photocrafter.jpg

Ben bu şekilde ayarladım. Tike tıklayarak süreci sonlandırabilirsiniz.

4-Final

Screenshot_2020-08-05-23-09-42-702_com.mojang.minecraftpe.jpg

Son hali bu. İsterseniz gördüğünüz tarzda montajlar yapabilirsiniz. Örnek olarak aşağıya videomu bırakıyorum. İlk rehberimde iyi ve kötü yanlarımı yazarsanız sevinirim.

Örnek video: Giriş

Geri
Yukarı