Minecraft plugin codding

xKarbondz

Centipat
Kendi Minecraft sunucumu oluşturmak istiyorum sunucuya plugin ekleyeceğim ama plugini kendim kodlamak istiyorum ama kodlamayı öğrenebileceğim kaynakların çoğu yabancı ve İngilizcem onları anlayacak düzeyde değil. Türk kaynakların çoğu yarım ve düzensiz adamakıllı bir kaynak bilen yazarsa mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu önerebilirim hala da video atmaya devam ediyor.

Plugin yazmak kolay değil ayrıca sunucuda 3-5 plugin olmayacak neredeyse 100'ün üzerinde plugin bulunuyor. Kendiniz yazmak istediğinize emin misiniz?

Minecraft Bedrock edition mu yoksa java olana mı plugin yazmak istiyorsunuz?
Eğer bedrock edition ise php bilmeniz daha sonra pocketmine veya altay gibi paketler üzerinde yoğunlaşmanız lazım.

Eğer java olan Minecraft a yazmak istiyorsanız javada orta-ileri bir seviyeye gelmeniz lazım.

Tabi size bir taktik vereyim daha kolaydır.
Facebook vb sitelerde veya ufak çaplı YouTube kanalları genelde bu tarz plugin paketlerini dağıtmakta sürekli olarak. Bunları takip edip pluginler üzerinde editleme işlemi yaparak gerçekten iyi şeyler olusturabilirsiniz . Hem iyi seviyede programlama dili bilmenize gerek kalmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bunu önerebilirim hala da video atmaya devam ediyor.

Bu adamı tanıyorum bu seriyide ama bu adam bir konuyu bitirmeden farklı bir konuya başlıyor düzensiz olduğu için izlemiyorum.

Plugin yazmak kolay değil ayrıca sunucuda 3-5 plugin olmayacak neredeyse 100'ün üzerinde plugin bulunuyor. Kendiniz yazmak istediğinize emin misiniz?

Arkadaşlarımla aramızda açacağımız bir sunucu olmayacak o yüzden ne kadar zaman alırsa alsın öğrenmeye hazırım kaynak olsun yeter.
Minecraft Bedrock Edition mu yoksa Java olana mı plugin yazmak istiyorsunuz?
Eğer Bedrock Edition ise PHP bilmeniz daha sonra pocketmine veya Altay gibi paketler üzerinde yoğunlaşmanız lazım.

Eğer Java olan Minecraft'a yazmak istiyorsanız Java'da orta-ileri bir seviyeye gelmeniz lazım.

Tabii size bir taktik vereyim daha kolaydır.
Facebook vb sitelerde veya ufak çaplı YouTube kanalları genelde bu tarz plugin paketlerini dağıtmakta sürekli olarak. Bunları takip edip pluginler üzerinde editleme işlemi yaparak gerçekten iyi şeyler olusturabilirsiniz. Hem iyi seviyede programlama dili bilmenize gerek kalmaz.

Java sürümüne yazmak istiyorum eğer Java olan Minecraft'a yazmak istiyorsanız Java'da orta-ileri bir seviyeye gelmeniz lazım. Demişsiniz nasıl geleceğim bunu söyler misiniz rica edersem.

@xKarbondz hocam en basiti şudur. Youtubeye giriyorsunuz. Java eğitimi serileri var. Birinci videodan başlayarak izliyorsunuz. 125 videoluk bir seri vardı güzel anlatıyordu bana göre. Bulup izleyebilirsiniz.
Ancak şunu söylemem gerek gerçekten uzun bir yol ve istediğiniz sonucu alamayabilirsininiz.

Daha önce server açmıştım ancak birşeyi en iyi yapmak tutulmak anlamına gelmiyor. Bunu aklınızda bulundurun lütfen.

@xKarbondz hocam en basiti şudur. YouTube'a giriyorsunuz. Java eğitimi serileri var. Birinci videodan başlayarak izliyorsunuz. 125 videoluk bir seri vardı güzel anlatıyordu bana göre. Bulup izleyebilirsiniz.
Ancak şunu söylemem gerek gerçekten uzun bir yol ve istediğiniz sonucu alamayabilirsininiz.

Daha önce server açmıştım ancak bir şeyi en iyi yapmak tutulmak anlamına gelmiyor. Bunu aklınızda bulundurun lütfen.

Merhaba bir plugini alıp kendine göre editlemek daha basit evet ama ben plugin coding de ustalaşmak istiyorum fazla zaman istiyorsa zamanımı ayırabilirim.

Siz sanırım bu seriden bahsediyorsunuz bunu öğrenebilirsem plugin kodlayabilir miyim zorlanmadan sıkıntı yaşamadan.

Merhaba bir plugini alıp kendine göre editlemek daha basit evet ama ben plugin coding de ustalaşmak istiyorum fazla zaman istiyorsa zamanımı ayırabilirim.

Siz sanırım bu seriden bahsediyorsunuz bunu öğrenebilirsem plugin kodlayabilir miyim zorlanmadan sıkıntı yaşamadan.
Hocam şimdi şöyle bir durum var. Ben Java ile plugin kodlamadım. Ancak şunu biliyorum nesne yönelimli programlama bildikten sonra
Plugin kodlama alanına yönelirseniz ve örneklere biraz bakarsanız evet rahatça yazabilirsiniz. Ancak sırf java biliyorsunuz diye pat diye oturup kodlayamazsınız.

Hocam şimdi şöyle bir durum var. Ben Java ile plugin kodlamadım. Ancak şunu biliyorum nesne yönelimli programlama bildikten sonra
Plugin kodlama alanına yönelirseniz ve örneklere biraz bakarsanız evet rahatça yazabilirsiniz. Ancak sırf Java biliyorsunuz diye pat diye oturup kodlayamazsınız.

Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için yolunuz açık olsun.

Geri
Yukarı