Minecraft Shader paketlerinde görüntü bozukluğu

Emrek5151

Femtopat
Daha fazla  
Bütün indirdiğim shader paketlerinde aynı sorun var. Bu sorunun nedeni nedir? Nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• 2022-06-17_12.54.26.png
    2022-06-17_12.54.26.png
    4 MB · Görüntüleme: 263
Bütün indirdiğim shader paketlerinde aynı sorun var. Bu sorunun nedeni nedir? Nasıl çözebilirim?

Sistem özelliklerini yazabilir misiniz?

Ayrıca settings > Shaders'a gidin. Sağ tarafta bazı ayarlar olacak. Oradaki ayarları düşürmeyi veya arttırmayı deneyin. Bu da sorunu çözmezse yine settings > shaders üzerinden kullandığınız shaderı seçin ve shaderın kendi iç ayarlarından değiştirmeye çalışın. Şu an bilgisayar yanımda olmadığı için hangi ayarları değiştirmeniz gerektiğini söyleyemiyorum. Eve geçince daha net bir şekilde açıklamaya çalışacağım.

Sistem özelliklerini yazabilir misiniz?

Ayrıca settings > Shaders'a gidin. Sağ tarafta bazı ayarlar olacak. Oradaki ayarları düşürmeyi veya arttırmayı deneyin. Bu da sorunu çözmezse yine settings > shaders üzerinden kullandığınız shaderı seçin ve shaderın kendi iç ayarlarından değiştirmeye çalışın. Şu an bilgisayar yanımda olmadığı için hangi ayarları değiştirmeniz gerektiğini söyleyemiyorum. Eve geçince daha net bir şekilde açıklamaya çalışacağım.

Sistem özelliklerim GTX 1650 i7 4790K 16 gb ram efendim. dediğiniz ayarları yaptım lakin yine birşey olmadı. hatta bazen shaderde gölgeler tamamen gidiyor geliyor. altta attığım fotoğraf yukarıda gördüğünüz shaderin normal hali. yanındaki ise benim minecrafttan. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 2022-05-30_21.17.27.png
    2022-05-30_21.17.27.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 108
  • 2022-06-17_12.54.38.png
    2022-06-17_12.54.38.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 135
Sistem özelliklerim GTX 1650 i7 4790K 16 GB RAM efendim. Dediğiniz ayarları yaptım lakin yine bir şey olmadı. Hatta bazen shaderde gölgeler tamamen gidiyor geliyor. Altta attığım fotoğraf yukarıda gördüğünüz shaderin normal hali. Yanındaki ise benim Minecraft'tan. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Shaderın gölge yani Shadow ayarı kalitesini arttırmayı denediniz mi?
Gölge ayarını 1x'e getirmeyi deneyin lütfen.

Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp tekrar son sürümü kurmayı deneyebilirsiniz. İsterseniz Java'yı da silmeyi deneyin. Bir bug oluşmuş gibi. Yumuşak ışıklandırma açık mı? Pürüzsüz aydınlatma.

Geri
Yukarı