Minecraft Son Sürüm (1.14) İncelemesi&Yenilikler

Beraber girecek olursak zaten singleplayer gibi olacak. Herhangi bir mod yüklemeyeceğiz. Vanilla Minecraft olacak zaten. Yani Co-op gibi düşünüebilirsiniz. Hatta bir köy kurup ticaret bile yapabiliriz.
Ben köy survival denilen şeyden yapıyorum. Bir köy buldum, köyün yanına ev kurdum. Ve köyü ölümüne geliştiriyorum. Duvarlar örüp şato gibi bir şey yapıyorum. Koruma için yeni golemler dikiyorum. Zevkli geliyor bana.

Ben köy survival denilen şeyden yapıyorum. Bir köy buldum, köyün yanına ev kurdum. Ve köyü ölümüne geliştiriyorum. Duvarlar örüp şato gibi bir şey yapıyorum. Koruma için yeni golemler dikiyorum. Zevkli geliyor bana.
Bunu birkaç kişiyle yaptığını düşün. Malzemen mi bitti ağac kesmeye gitmen gerekiyor ama bir bakıyorsun arkadan birisi geliyor 5-6 64lük ağaç atıyor. Köye yapılacak bir bakıyosun arkanda 4-5 kişi daha var hepsinin elinde kılıc var, zırhlarını giymişler. Elmasa ihtiyacın var ama bulamıyosun birisi gelip sana birkaç şey karşılığında elmas veriyor. Güzel olmaz mı?

Bunu birkaç kişiyle yaptığını düşün. Malzemen mi bitti ağac kesmeye gitmen gerekiyor ama bir bakıyorsun arkadan birisi geliyor 5-6 64lük ağaç atıyor. Köye yapılacak bir bakıyosun arkanda 4-5 kişi daha var hepsinin elinde kılıc var, zırhlarını giymişler. Elmasa ihtiyacın var ama bulamıyosun birisi gelip sana birkaç şey karşılığında elmas veriyor. Güzel olmaz mı?
Heveslendim şimdi 😋

Minecraft zaten aşırı derecede modlamaya açık bir oyun. Binlerce teknik, büyü, eğlence modlarının yanı sıra Ray Tracing, No Block gibi oyunun grafiklerini değiştiren modlar bile mevcut. Herkes kendi zevk aldığı modları yüklemekte serbestken bir firmanın iş gücünü, oyuna yeni blok ve mob eklemek için harcaması mantıksız geliyor açıkçası. Ayrıca, kendim oynamadım fakat 1.14 sürümünde ciddi performans sorunları olduğunu okumuştum.

Son düzenleme:
Bence Hamchi'li bir server kuralım tüm Technopat ailesi olarak oynayalım. Ne de olsa artık singleplayer sıkıyormuş. Ama ben unuttum tüm bunları tekrar bir bakmam lazım.
Hamachi yerine portlu açmanızı öneririm. Hamachi üzerinden açılınca, çok fazla ping oluyor. Hele ki çok kişi olursak ping tavan yapacaktır.

1.14.3 te gelecekleri de inceler misin? İngilizce videoları izlemeye üşendim.
Tabiki de, Minecraft'a uzun bir ara sonrasında yeniden başladım ve okullar açılana kadar bırakmayacağım(belki uzun bir süre bırakmam) gibi görünüyor. 1.14.3'te İnsanların çok fazla şikayet ettiği FPS sıkıntılarını çözeceklerdir. Ancak elbette bir inceleme yaparım ☺

Port, Hamachi uğraşılmaz. Adam akıllı üyelik ücreti yapılır sunucu kiralanır. Bu sayede kalite de belirli bir düzeyde kalır. Hile ile uğraşana da ban çakılır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı