Çözüldü Minecraft sürüm güncellenince Forge modları kullanabilecek miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kısacı

Hectopat
Makaleler
1
Minecraft Java 1.16.1 oynuyorum lakin oynadığım sürümde her mod desteği bulunmuyor. Bu nedenle 1.16.5 ya da 1.16.4 sürümlerine geçiş yapmak istiyorum fakat ortada bir problem var. Yaklaşık 15 adet mod ile oynuyorum ve hepsi 1.16.1'e kayıtlı. Bu modları ileriki sürümlerde olduğu gibi kullanabilir miyim? Kullanamazsam ne yapmam gerek?

Çözüm
İsterseniz deneyin ama mod 1.16.1'e göre yapıldığı için çalışmama ihtimali vardır modun 1.16.4 veya 1.16.5'e uyarlanmış sürümü varsa onu yükleyerek oynayabilirsiniz. Yoksa yapabileceğiniz bir şey de yoktur.
İsterseniz deneyin ama mod 1.16.1'e göre yapıldığı için çalışmama ihtimali vardır modun 1.16.4 veya 1.16.5'e uyarlanmış sürümü varsa onu yükleyerek oynayabilirsiniz. Yoksa yapabileceğiniz bir şey de yoktur.
Demiş olduğunuz gibi uyguladım. 6 mod için sürüm hatası verdi. İndirip yerlerine kurdum. Sonra başka 3 mod için (1.16.1) lisans hatası verdi. 3 modu da yerlerine güncelledik. Fakat şimdi de oyundan atıyor ne yapabilirim şuan?

Demiş olduğunuz gibi uyguladım. 6 mod için sürüm hatası verdi. İndirip yerlerine kurdum. Sonra başka 3 mod için (1.16.1) lisans hatası verdi. 3 modu da yerlerine güncelledik. Fakat şimdi de oyundan atıyor ne yapabilirim şu an?

Oyundan atıyorsa modlarla sıkıntı olabilir mod klasörüne OptiFine atmış iseniz optifinin bir eski sürümünü atıp deneyin.

Oyundan atıyorsa modlarla sıkıntı olabilir mod klasörüne OptiFine atmış iseniz optifinin bir eski sürümünü atıp deneyin.

Oyun açıldı fakat böyle bir hata alıyorum. Sebebini açıklayabilir misiniz?
Screenshot_66.png

Geri
Yukarı