Çözüldü Minecraft sunucusu için kaç GB RAM seçilmeli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

201

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Benim sorum şuna yöneliktir. Batihost'ta 2 GB ve de 3 GB'lık paketler var ancak Batihost'un sitesinde böyle bir şey denmiş:

1621092467193.png

Oynayacağım sürüm 1.16.1, oynayacağım arkadaş sayısı maksimum 3'e çıkabiliyor. Sevgilim ile ben, genel olarak 2 kişi oynayacağız. Ve sadece Default World Survival. Plugin olarak da sadece skinrestorer ve de simplefly yükleyeceğiz. Kısacası gerçekten çok mu lag olur? Öğrenciyim ve fazla param yok, bir bilgim de yok sunucular hakkında. 4 GB almak şart mı? Lütfen yardımcı olun, saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhabalar.
Benim sorum şuna yöneliktir. Batihost'ta 2 GB ve de 3 GB'lık paketler var ancak Batihost'un sitesinde böyle bir şey denmiş:

Eki Görüntüle 1024772

Oynayacağım sürüm 1.16.1, oynayacağım arkadaş sayısı maksimum 3'e çıkabiliyor. Sevgilim ile ben, genel olarak 2 kişi oynayacağız. Ve sadece Default World Survival. Plugin olarak da sadece skinrestorer ve de simplefly yükleyeceğiz. Kısacası gerçekten çok mu lag olur? Öğrenciyim ve fazla param yok, bir bilgim de yok sunucular hakkında. 4 GB almak şart mı? Lütfen yardımcı olun, saygılarımla.
Hocam 2-3GB`lik bir sunucu yeter size.
Dostum R9 5900X ve 12 GB RAM çok iyi ikili ancak senin sunucun için boş bir şekilde büyüklüğü var. Bu sorunlara yol açabilir. Genellikle R9 5900X alanlar vesaire genellikle Survival sunucular açıyor. Ve oyuncular yeni chunk yüklediğinde bu yük işlemciye biniyor. İşlemci eğer eskiyse sunucu crash dahi verebilir. Ancak senin işlemcin için bu durumları konuşmaya gerek yok. 40 tane bot atıp her biriyle ada açılırsa zaten ada sınırları otomatik olarak eklenti tarafından ayarlandığından bir işlemci yetmeme problemi yaşanmaz. Bu yöne korkmana gerek yok. Sunucu TPS'inin sürekli 20* olması vdsinin sunucun ile olan kalitesini gösterir. Optimizasyonlarını iyi yaptıktan sonra çok büyük bir proje değilse senin için Intel dahi yetebilirdi bu projen için.

Proje bütçeni VDS'e vesaire değil. Sunucu içerisi sistemlere ayırman sunucunun devamlılığı için daha iyisi olacaktır. Sunucunda yüklü olanların çoğu 5 yıl önce de kullanılıyorsa bütçeni, sunucu içerisi sistemlere vermen gerekir. Bu sistemler örnek olarak sallıyorum özel boss (modelleme olan) PvP gibi olabilir. Eğer RAM seçme konusunda falan kaldıysan kendini daha da belirttiğim konularda geliştirmeni temenni ederim. İyi günler dilerim.

Çok teşekkür ederim skyblock paketini özel olarak yaptırmış bir arkadaştan aldım tüm testlerini vs VDS'e yaptırttım hiçbir sorun sıkıntı çıkmadı. Dediklerini tek tek düşüneceğim. Son olarak. R9 5900X yerine Xeon E5 V4 tipi bir işlemci ile yapsa idim herhangi bir sorun yaşar mıydım R9 5900X e göre? Ve tecrübenize dayanarak sizce skyblockmu yoksa Survival'ımı seçersiniz doluluk/tavsiye edilebilirlik açısından? Survival'da 12 GB RAM yeterli olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı