Minecraft sunucusu için vergi ödenmeli mi?

enesbalgl

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Yakın zamanda bir Minecraft sunucusu açmayı düşünüyorum fakat vergi işleri beni korkutuyor. Birincisi reşit olmadığım için vergi ödeyemiyorum. İkincisi hadi diyelim bir akraba şirket kurdu ondan yardım aldım ama bu sefer de şirketin giderlerini karşılayacak kadar para kazanmıyor olduğum için devamlı zararda olacağım. Üçüncüsü de bunu söylemem gerekli mi bilmiyorum ama sanal POS olarak da shipy kullanacağım. Başlarda aylık kazancım 1500 lirayı geçmeyecek bundan eminim fakat o 1500 liranın zaten ortalama 1000 lirası yine sunucu giderlerine gidecek. Şimdi bu durumda vergi mükellefi oluyor muyum? Yani sonuçta istesem de ödeyemiyorum. Çünkü yaşım yetmiyor. Bir de bu kadar az bir miktar için vergi ödememek başıma bela açar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Minecraft sunucusundan gelir alacaksan bir şirket açman lazım. Yoksa yarın sabah vergi kaçakçılığından içeri alırlar seni.

Minecraft sunucusundan gelir alacaksan bir şirket açman lazım. Yoksa yarın sabah vergi kaçakçılığından içeri alırlar seni.
Ya hadi şirketi kurdum kurmaya da benim gelirim ne ki bir de şirket giderlerini karşılamaya çalışayım? Düşünsene 500 lira kazanıyorsun ama cebinden 1000 lira çıkıyor. Devlet gerçekten bu kadar az miktarların peşine düşüyor mu? Yani benim bildiğim yeni sunucuların neredeyse hepsi vergi ödemeden başlıyor bu işe.

Şirket açması kolay fakat asıl sıkıntı sigorta fakat onu da genç girişimci desteğiyle halledebilirsin.

Bu sitede destekle ilgili ufak bir araştırma yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı