Rehber Minecraft sunucusu nasıl kurulur ve Port nasıl açılır?

server.properties dosyasını açıp level-name=[Buraya haritamızın ismi neyse onu giriyoruz.] ve haritamızı sunucu klasörünün içerisine atıyoruz. Bu işlemi yapınca halihazırda olan haritamızın End ve Nether kısmı yeniden oluşacaktır bilginize. Bunu engellemek için halihazırda harita dosyamızın içinde DIM1 ve DIM-1 dosyaları olmalıdır, DIM1 Dünyanızın End kısmı olur DIM-1 ise Nether. DIM1'i "Harita-İsminiz_End" DIM-1'i de "Harita-İsminiz_Nether" olarak adlandırırsanız sorununuz çözülecektir.

Hocalarım bir sorun yaşıyorum yardımınız lazım. (Konuyu hortlattık ama olsun )

Kendi modemimde port oluşturma ekranı böyle gözüküyor.

Hocamınkinde ise böyle. Hangisini hangisi olarak girmem lazım? @uykuda
Sanırım sorun düzeldi. Ancak server'a arkadaşlarım girmeye çalışırken

io.netty.channel.abstractchannel$annotatedconnectexception connection refused
Hatası alıyorlar. Nasıl düzeltirim?

Son düzenleme:
Ancak Server'a arkadaşlarım girmeye çalışırken.
IO.Netty.Channel.Abstractchannel$annotatedconnectexception connection refused.
Hatası alıyorlar. Nasıl düzeltirim?

Merhaba, Java'ya güvenlik duvarından izin vermeyi deneyin, portu doğru açamamış olabilirsiniz son halini SS alıp atar mısınız ve modeminizin modeli nedir?

Modem arayüzünde boğuşmak yerine kat kat iyi.

Merhaba, Java'ya güvenlik duvarından izin vermeyi deneyin, portu doğru açamamış olabilirsiniz son halini SS alıp atar mısınız ve modeminizin modeli nedir?
Java'ya güvenlik duvarından izin verdim. Ancak Mcaffe kullanıyorum onla ilgili bir sorun olabilir diye düşünüyorum. (Ordan da izin vermem gerekebiliyor olabilir. Eskiden başka bir zamanda böyle sorunlar yaşamıştım.)

Modem modeli: ZTE zxhn h168a

Bende biraz yanlışlık yapmış olabilirim. Daha önce hiç port açmadım çünkü.

Dün denedim ben geçersiz port olduğu vakit bu hatayı veriyor. Modeminizi de pek bilmediğim için ngrok kullanmanızı önerebilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…