Minecraft texture pack FPS arttırır mı?

Minecraft'ın java editionu gerçekten kötü kodlanmış. Eğer single player oynuyorsan kötü kodlanmış parçaları düzeltmeye odaklı bir çok mod var. Baya bir fps kazandırırlar size. "BetterFPS" "Fastworkbench" "Fastfurnace" bunlardan bazıları, daha fazla mod yükleyen biriysen modların hiç efektif çalışmadığını ve rame çok fazla yüklendiğini farketmişsindir. Bunu da azaltan "foamfix" gibi modlar mevcut. Optifine zaten önerilmiş. Texturepack'ten önce bunlar fps'ini daha fazla arttırır.
Hocam peki Foamfix modu modsuz Minecraft'tada kullanılabilir mi?

Hocam peki Foamfix modu modsuz Minecraft'tada kullanılabilir mi?
Foamfix'in odaklandığı konu, eklediğiniz her modun gereğinden fazla ram kullanmasıyla alakalı, minecraftın modlanabilme desteğini düzeltmeyi hedefleyen bir mod. Yani vanillaya eklemenin çok bir anlamı yok ancak betterFPS kullanabilirsin modsuz minecraft serverlerinde falan. BetterFPS modunun eklediği ekstra video ayarlarının yanında Minecraft'ın kullandığı Sin ve Cos fonksiyonlarını override ediyor yani kendi sin ve cos algoritmalarını kullanıyor oyun içerisinde. İyi bir fps kazandırıyor.

Foamfix'in odaklandığı konu, eklediğiniz her modun gereğinden fazla ram kullanmasıyla alakalı, minecraftın modlanabilme desteğini düzeltmeyi hedefleyen bir mod. Yani vanillaya eklemenin çok bir anlamı yok ancak betterFPS kullanabilirsin modsuz minecraft serverlerinde falan. BetterFPS modunun eklediği ekstra video ayarlarının yanında Minecraft'ın kullandığı Sin ve Cos fonksiyonlarını override ediyor yani kendi sin ve cos algoritmalarını kullanıyor oyun içerisinde. İyi bir fps kazandırıyor.
BetterFPS ile OptiFine bir arada kullanılabilir mi?

Arttırmıyor. Bilmiyorum ben 1x1 pack denedim 128x pack ile aynı sonucu aldım. Yani texture pack fps kesinlikle arttırmaz.

Geri
Yukarı