Çözüldü Minecraft XP farmındaki uzun iskele neden 80 blok yukarı çıkıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pube

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Huawei Matebook D15 AMD Radeon Vega 8, Ryzen 5 3500U
Meslek
Öğrenci
Şu videodaki farmın sonunda neden 80 blok yukarı çıkıyor tam olarak anlamadım. Bilgili arkadaşlar beni aydınlatırsa çok iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şu videodaki farmın sonunda neden 80 blok yukarı çıkıyor tam olarak anlamadım. Bilgili arkadaşlar beni aydınlatırsa çok iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

AFK kalmak için, verim artıyor.

AFK kalmak için, verim artıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Çünkü oyunda varlıkların doğması için belirli bir mesafe var eğer siz o mesafe içerisideyseniz yaratıkları doğabiliyor. Bu farmı kuran arkadaşların yukarı çıkma sebebi ise kurulan farmın altında yaratık doğup farmın verimini etkilememesi.

Yaratıklar doğarken belirli sınırlarda belirli sayıda doğar. Yukarı çıkarak bu belirli yeri mağra+farm'dan sadece farma yoğunlaştırıyor.

Çünkü oyunda varlıkların doğması için belirli bir mesafe var eğer siz o mesafe içerisideyseniz yaratıkları doğabiliyor. Bu farmı kuran arkadaşların yukarı çıkma sebebi ise kurulan farmın altında yaratık doğup farmın verimini etkilememesi.

1683393394898.png

Sizin için profesyonel Photoshop uygulamasında bir şeyler hazırladım.

Çok sağ olun anladım yukarı çıkmayınca farmın içine değil yeryüzüne mob spawnlanıyordu.

Geri
Yukarı