Minecraft'ta farklı modlarının eklediği madenler nasıl tek tip yapılır?

malachimaster

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-AMD Ryzen 5 7600 3.8 GHz 32MB Önbellek 6 Ç
-Msi Pro B650M-P AMD B650 AM5 Soket DDR5 6000(OC)MHz mATX Anakart
-Colorful iGame GeForce RTX 3070 Ti Ultra W OC 8G
-CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz CL36
-Crucial P3 Plus 1TB PCIe Gen4 3D NAND NVMe M.2 SSD
-Netac NV7000 NT01NV7000-2T0-E4X PCI-Express 4.0 2 TB M.2 SSD
-Arctic Liquid Freezer II - 240 Intel / AMD Uyumlu, 240mm Radyatörlü, 2x12cm P12 Fanlı, Sıvı İşlemci Soğutucu
-Windows 11
Merhaba, bu aralar Minecraft modlu sarmaya başladım ama kendi sevdiğim modları kurdum Curse Force üstünden ama kurduğum modlarda 3-4 tane aynı madenden var. İnternetten araştırdım ama bulamadım nasıl tek tip maden yapabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bunu yapmanın bir yolu yok diye biliyorum tek tip veya farklı olsa bile yapacağınız makineyi veya her ne ise kabul ediliyor bir değişiklik olmuyor.

Atıyorum X modundan bir eşya yapmak istiyorsunuz ve tarifinde X modunun madenini istese bile diğer modlarda da aynı maden varsa yine yapabilirsiniz.

Config dosyalarından bakın derim. O madeni içeren modlardan herhangi birinin config dosyasına girin. Orada bununla alakalı bir şey olabilir. Ice and Fire modunun bakırlarini kapatmak için bunu kullanıyordum. Config dosyalarına ulaşmak için Minecraft'ın dosya konumundan config klasörüne girmelisiniz.

Hocam bunu yapmanın bir yolu yok diye biliyorum tek tip veya farklı olsa bile yapacağınız makineyi veya her ne ise kabul ediliyor bir değişiklik olmuyor.

Atıyorum X modundan bir eşya yapmak istiyorsunuz ve tarifinde X modunun madenini istese bile diğer modlarda da aynı maden varsa yine yapabilirsiniz.

Hocam tek tip istememin sebebi 5 çeşit bakır 5 çeşit tin var ve çoğunlukla bunlar çıkıyor aradığım şeyler daha az cikiyor.

Config dosyalarından bakın derim. O madeni içeren modlardan herhangi birinin Config dosyasına girin. Orada bununla alakalı bir şey olabilir. Ice and fire modunun bakırlarini kapatmak için bunu kullanıyordum. Config dosyalarına ulaşmak için Minecraft'ın dosya konumundan Config klasörüne girmelisiniz.

Biraz bakındım Config dosyalarına ama pek bir şey anlamadım o yüzden pek kurcalamadım.

Acaba hazır mod paketlerinde ki Config kullansam da olur mu?

Biraz geç olacak fakat yeni gören insanlar için, böyle bir şey mümkün. Tek 1 mod yükleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Modun adı: Ato - all the ores.

Not: Sadece Forge ve neoforge için geçerli bir moddur fabric sürümü bulunmuyor. ( 1.16.2 ve üstü sürümlerde kullanılabiliyor. )

Yeni konular

Geri
Yukarı