Çözüldü Minecraft'ta FPS nasıl arttırılabilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

BadGamer

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Meslek
Mod Yapımcısı/Öğrenci/Spastik İguana ve Terliksi Hayvan Ticaretçisi
Minecraft'ta 10 chunkta ve grafikleri Fast'te oynuyorum. Ancak aldığım FPS 15-25 FPS civarı (V-Sync açık ya da kapalı değişmiyor). Speedrun yapacağım için chunkları kısmamam gerek. FPS'yi nasıl arttırabilirim?

Çözüm
Sodium yükleyin. Fabric kurmak için fotoğrafta gösterdiğim kırmızı kısımda olan fabric Loader'i indirin. Ardından kurun. Fabric API ise mavi kısımda gösterdiğim yer. İndirdikten sonra "mods" klasörünün içine atın. Ardından sodium modunu indirin ve "mods"klasörünün içine atın.
OptiFine denedinizmi.
Chunk dışında kalan diğer her şeyi kapattınızmı.
Son olaraksa Java'yı falan güncelleyin.

Ayrıca Java son sürüm.

Mod kurma texture pack işe yarar.

İsmi mod ama speedrunnerlerin bastionremnant bulmak için kullandığı FPS artırıcı.(ayrıca fabric API kuramadım sodium için fabic API gerekiyor)

Sodium yükleyin. Fabric kurmak için fotoğrafta gösterdiğim kırmızı kısımda olan fabric Loader'i indirin. Ardından kurun. Fabric API ise mavi kısımda gösterdiğim yer. İndirdikten sonra "mods" klasörünün içine atın. Ardından sodium modunu indirin ve "mods"klasörünün içine atın.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-08-11 110507.png
    Ekran görüntüsü 2021-08-11 110507.png
    84,5 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleme:
Çözüm
Minecraft'ta 10 chunkta ve grafikleri Fast'te oynuyorum. Ancak aldığım FPS 15-25 FPS civarı (V-Sync açık ya da kapalı değişmiyor). Speedrun yapacağım için chunkları kısmamam gerek. FPS'yi nasıl arttırabilirim?

Sodium ve sodium extra modlarını yükle şu an 1.16.5 için var 1.17 yakın bir zamanda çıkacak OptiFine de kat ve kat daha iyi.
Bir de hyrogen, phosphor ve lithium yükle.
Hatta şunları yükle FPS arttıranlarda var:
Sodium
Sodium Extra
Hydrogen
Phosphor
Lithium
FerriteCore
EntityCulling Fabric/Forge
LazyDFU
No Fade
Smooth Boot
Smooth Scrolling Everywhere