Minecraft'ta GPU %100 kullanıyor

İşletim sistemi
Windows 11

FleyxS

Decapat
Daha fazla  
RAM
32 gb 3200 mhz
Ekran kartı
rtx 3060 oc
İşlemci
i-7
Merhaba, orijinal Minecraft'ım ve düzgün bir sistemim var fakat Minecraft'ın her sürümünde GPU %99-98 bazen 100'leniyor ve FPS de hayli dalgalı oluyor. Hiçbir çözüm bulamadım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bu arada şu eskiden kullanılan impact Client kaldırıldı mı ya 2-3 sene önce çok 2B2t oynardım şimdi hile yüklenemeyince sarmadı.

Merhaba, orijinal Minecraft'ım ve düzgün bir sistemim var fakat Minecraft'ın her sürümünde GPU %99-98 bazen 100'leniyor ve FPS de hayli dalgalı oluyor. Hiçbir çözüm bulamadım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bu arada şu eskiden kullanılan impact Client kaldırıldı mı ya 2-3 sene önce çok 2B2t oynardım şimdi hile yüklenemeyince sarmadı.
FPS Kilidini açmamışsanız her oyunda maksimum FPS i üretmeye çalışacaktır.

V-Sync kullanıyorum.

Bir tane ekran kartım var başka kullanma şansı var mı bilgim yok da.

İşlemci ekran kartını kastediyor hocam, eğer HDMI/DP kablosunu anakarta bağladıysanız onu çıkartıp ekran kartına takın. Bilgisayarınız hakkında daha detaylı bilgi verirmisiniz? i7 kaçıncı nesil mesela?

Eki Görüntüle 1889551
Özellikler bu şekilde.
İşlemci ekran kartını kastediyor hocam, eğer HDMI/DP kablosunu anakarta bağladıysanız onu çıkartıp ekran kartına takın. Bilgisayarınız hakkında daha detaylı bilgi verirmisiniz? i7 kaçıncı nesil mesela?
Kablolar da ekran kartına takılı kasanın arkasındakileri kast ediyorsanız hocam.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-04 163120.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-04 163120.png
    20,5 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı