Minecraft'ta yağmacılar nedir?

Zeyneppppp

Femtopat
Daha fazla  
Minecrafta başlayalı 3-4 gün oldu. Bugün yine oyuna girdim ve yaklaşık 30-40 dakika önce çevrede dolaşırken garip bir varlık gördüm. Merak ettim eve gidip evden gözlemledim. Sonra giyindim çıktım. Resimlerini falan çektim derken yağmacılar homurdanıyor diye bir alt yazı çıktı eve döndüm. Oyunu durdurup araştırdım. Ama pek bir şey anlamadım. Bunlar nedir bana zarar verirler mi? Nasıl giderler?

Hocam. Onlar köyleri yağmalıyor. Öldürebilirsiniz rahatlıkla. Kalkanla dalmayı unutmayın!
Hocam o kafasında bayrak olana bulaşmaması gerek. Bulaşırsa kendisine lanet geliyor. Girdiği köye baskın oluyor. Baskından kurtarırsa köylüler ile takas yaparken %99 indirim oluyor 100 Emerald istiyor ise 1 Emerald istiyor yani.

Bir kaleleri var, orada sandık var, orayı ele geçirebilirsin.

O yağmacılar Minecraft'ın 1.14 sürümünden beri mevcuttur. Eğer flamalı bir yağmacıyı öldürdüyseniz size bir etki geliyor. Eğer o etki ile köylere girer iseniz köye baskın yapıyor ve o baskını tamamlarsanız köyün kahramanı diye bir etki geliyor. O etki ile size köylüler indirim yapıyor ve kendi meslekleri ile ilgili eşyaları size atıyor. Örneğin; çiftçi ise yere ekmek atıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…